Kara: Toplumlar neyi nasıl hatırlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Kültür ve Medeniyet Okumaları’...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Kültür ve Medeniyet Okumaları’na bu ay konuşmacı olarak Prof. Dr. İsmail Kara katılacak. Kara, “Hatırat kitapları yahut toplumlar neyi nasıl hatırlıyor” konulu bir konuşma yapacak.

 

İSTEYEN HERKES KATILABİLİYOR

Etkinlik, 20 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Seka Kültür Alanı’nda bulunan dernek binasında yapılacak. Konferansta ayrıca Prof. Dr. İsmail Kara’nın “Sözü dilde hayali gözde” ve “İslamcıların siyasi görüşleri 1- Hilafet ve Meşrutiyet” adlı kitapları üzerine konuşulacak. Ayda bir kez yapılan okumalara isteyen vatandaşlar katılabiliyor.

 

“KENT KÜLTÜRÜNE KATKI SAĞLAMAK İÇİN”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı aynı zamanda Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şube Başkanlığı görevlerini yürüten Dr. Ali Yeşildal, kent kültürüne katkı sağlayabilmek için çaba gösterdiklerini söyledi. Yeşildal, “Edebiyat ve Dil Derneği Kocaeli Şubesi açıldığı günden bu yana pek çok önemli ismi ağırladı. Geçen ay yazar Yusuf Kaplan’ı misafir ettik. Bu ay da İlahiyatçı Prof. Dr. İsmail Kara bizlerle olacak. Ayda bir kez Kültür ve Medeniyet Okumaları’nda alanında isim yapmış isimleri Kocaelililerle buluşturmaya devam edeceğiz. Ücretsiz ve sertifikalı kurslarımız da geçen hafta başladı” dedi.

19 Kasım 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR