Ebelere doğuma hazırlık eğitimi

Tören öncesinde Dr. Hakan Çoker ve Psikolog Neşe Karabekir tango gösterileriyle kursa katılan ebelere keyifli anlat yaşattı.   Tüm ilçelerde bulunan...

BÜYÜT

Tören öncesinde Dr. Hakan Çoker ve Psikolog Neşe Karabekir tango gösterileriyle kursa katılan ebelere keyifli anlat yaşattı.

 

Tüm ilçelerde bulunan Toplum Sağlığı Merkezleri ile Gebze ve İzmit ilçelerinde bulunan Ana Çocuk Sağlığı merkezinde görevli ebe, hemşire, doktordan oluşan toplam 30 sağlık personeli 3 gün boyunca İstanbul Doğum Akademisi eğitimcileri tarafından eğitildi. Eğitim sonunda düzenlenen törenle sağlık personeline sertifikaları verildi. Törene İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Mustafa Serkan Şenel, Kartepe Toplum Sağlığı Müdürü Harun Aslan katılırken il dışında olması sebebiyle İl Halk Sağlığı Müdürü Mürsel Durmaz katılamadı.


BAZI TEKNİKLER ÖĞRETİLDİ

Eğitim süresince Lamaze, HipnoBriting, Aktif Doğum Eğitmeni Kadın Doğum Uzmanı Dr. Hakan Çoker, Uzm. Psikolog Neşe Karabekir ve Serbest Ebe Serpil Varlık tarafından doğum fizyolojisi ve doğuma hazırlık eğitim teknikleri detaylı olarak öğretildi. Bu eğitim sonunda tüm ilçelerde açılan doğuma hazırlık sınıflarında hizmet verecek olan ebe, hemşire ve doktorlar anne ve bebeğe saygılı doğumların gerçekleşmesi, doğumu ve pozitif doğumu anlatmak, doğumdaki rahatlama tekniklerini öğretmek amacıyla hizmet vermeye başlayacak.

31 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR