GÖLMEK kursları, yoğun ilgi görüyor

Gölcük Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü bünyesinde 9 kurs merkezinde 21 branşta kurs veriliyor. Meslek kursları, GÖLMEK çatısı altında gerçekleştir...

BÜYÜT

Gölcük Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü bünyesinde 9 kurs merkezinde 21 branşta kurs veriliyor. Meslek kursları, GÖLMEK çatısı altında gerçekleştiriliyor.

 

GÖLMEK kursları, Piyale Paşa Mahallesindeki Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi başta olmak üzere İlçe genelinde Değirmendere, Halıdere, Ulaşlı, İhsaniye, Hisareyn ve Yazlıktaki kurs merkezilerinde bay ve bayanlara meslek edindirmede destek vermeye, boş zamanlarını değerlendirerek ev ekonomilerine katkı sağlamaktadır.

 

Böylesine yoğun ilgi gören kurslar, Gölcük Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü işbirliği yaparak hazırlanan protokolle GÖLMEK çatısı altında hizmet vermeye devam ediyor.

 

Bu çalışmalar ayrıca ülke ekonomisine katkı sağlamak, sosyal ve kültürel yönden desteklemelerine, istihdam imkânı sağlanmasına yardımcı olmakta. Bu kurslar sayesinde vatandaşların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine ve kullanma alışkanlıkları kazandırarak yeteneklerini geliştirme ve sergileme imkânı da sağlıyor.

 

9 kurs merkezinde toplam 21 branşta açılan GÖLMEK kursları; Giyim, İğne oyası, Mefruşat, Örgü, Resim, Hat, Tezhip, Gemi Maket yapımı, El Nakışı, Pasta yapımı, Saçaklama, Takı tasarımı, Ebru, Kaligrafi, Çini işleme, Kırkyama, Gitar, Bağlama, Aerobik, Cilt bakımı, Tiyatro kursları olarak, eğitmenler tarafından belirlenen program dahilinde gerçekleştiriliyor.


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR