Bekir Yurdagül’den akademisyen tepkisi

Kamu kurumları başta olmak üzere iş dünyası ve spor camiası gibi bütün unsurlardan hesap sorulmaya başlandı. Bu arada ilk olarak kamu kurumlarında g...

Kamu kurumları başta olmak üzere iş dünyası ve spor camiası gibi bütün unsurlardan hesap sorulmaya başlandı.

Bu arada ilk olarak kamu kurumlarında görevden almalar yaşandı. Yüksek öğrenim kurumları da bu durumdan nasibini aldı. Kocaeli Üniversitesi’nden de onlarca akademisyen, makamına mevkiine unvanlarına bakılmaksızın görevlerinden uzaklaştırıldı.

Sonrasında ise yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Kocaeli Üniversitesi’ndeki çok sayıda kişi kaba ifade ile işten atıldı. İçlerinde FETÖ ile bağlantıları olmayan, ancak HDP gibi PKK’ya hala terör örgütü diyemeyen oluşumlara destekleri ile bilinen akademisyenler de vardı.

Fakat bu durum FETÖ operasyonları kapsamında olunca haliyle bir ilgi ve tepki çekmiş.

Artık neden böyle bir tepki oluştuysa…

Onlardan birisi de eski milletvekili Bekir Yurdagül’den gelmiş.

Eleştirisini sosyal medya üzerinden yapmış Yurdagül. Mesajı şöyleydi Bekir Bey’in:

“Sen kalk ana muhalefet partisinin Parti Meclisi üyeleri ve genel başkan danışmanının da içinde yer aldığı solcu-demokrat, yurtsever bilim insanlarını fırsat bu fırsat diyerek üniversitelerinden koparıp açlığa mahkûm et; muhalif gazetecileri zindana at ondan sonra da kalk "aman ha 7 Ağustos Yenikapı ruhuna zarar vermeyelim" de!

Hadi oradan!

Senin derdin 7 Ağustos ruhu falan değil, saltanatının perçinlenerek sürmesi...!”

04 Eylül 2016 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR