KYMD’de başkan Metin Alan

Dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda, kurucu başkan Tahir Metin Alan, yeniden başkanlığa seçildi.   Kocaeli Ticaret Odası öncülüğün...

BÜYÜT

Dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda, kurucu başkan Tahir Metin Alan, yeniden başkanlığa seçildi.

 

Kocaeli Ticaret Odası öncülüğünde, Körfez ve Gebze ticaret odalarının da destekleriyle kurulan Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’nde ilk olağan genel kurul heyecanı yaşandı. Kocaeli’de faaliyetlerini sürdüren müteahhitlerin bir çatı altında toplanması, Türk ekonomisinde kaldıraç vazifesi üstlenen inşaat sektöründe yaşanan sıkıntıların çözülmesi amacıyla faaliyetlerine başlayan Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği’nin bu özel gününde, kendisi de kurucu üyesi olan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ da yer aldı. 

 

"BİR ARADA OLMALIYIZ"

Olağan genel kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren kurucu başkan Tahir Metin Alan, “Kentteki tüm müteahhitlere ulaşma hedefimiz var. Ne kadar büyürsek o kadar fazla sesimiz çıkar. Artık bu şehrin imar durumunun ne olduğunu anlatmamız, kentin ulaşımı ve bütün altyapısıyla ilgilenmemiz lazım. Bu derneğin zaman içerisinde çok daha işlevsel hale geleceğine inanıyorum. Evvela güçlü ve bir arada olmaya dikkat etmemiz lazım” ifadelerine yer verdi.

 

"MÜTEAHHİT OLMANIN KURALI OLMALI"

Akabinde konuşan Başkan Özdağ ise, inşaat sektörünün Türk ekonomisindeki yerine dikkat çekerek birlik ve beraberliğin de önemine vurgu yaptı. “İnşaat sektörü 200 ana kademeyi hareketlendiriyor. İstihdamda da sünger görevi görüyor” ifadelerine yer veren Özdağ, “Artık müteahhit olmanın kuralı, koşulu, kaidesi mutlaka oluşturulmalı” dedi. Konuşmaların ardından seçime geçildi.

 

KOCAELİ YAPI MÜTEAHHİTLERİ DERNEĞİ’NİN SEÇİLMİŞ YÖNETİMİ ŞÖYLE;

Yönetim Kurulu (Asil): Tahir Metin Alan (Başkan), Ahmet Hakan Hocaoğlu, Faruk Mamik, Fatih Haldız, Mehmet Olhan, Cengiz Kavşut, Mert Pekdemir, Halil İbrahim Alkanat, Gökmen Deli, Engin Taşkıran, Habib Karabacak, Yavuz Ünsür, Mehmet Erdoğan, Mustafa Öztürk, Recep Öztürk, Halil Olgun, Köksal Söğüt, Rıfat Bekir Bekiroğlu.

Yönetim Kurulu (Yedek): Fatin Fuat Çağlayan, Mustafa Uzun, Turan Kurtaran, Volkan Kavşut, Altan Kaçaran, Murat Gökçe, Oğuzhan Keleş, Ertan Bostan, Muammer Ay, Sıtkı Demir, Hasan Kurt, Aytaç Güçel, Mehmet Zeki Oluklu, Doğan Uzel, Mehmet Temizel, Oğuz Şerifalioğlu, Kerim Bayramoğlu, Seydi Köksal.

Denetim Kurulu (Asil): Mustafa Yılmaz, Metin Gökçe, Hüseyin Cahit Akyol

Denetim Kurulu (Yedek): Şaban Kulaksız, Murat Aykan, Selman Yıldırım

Yüksek İstişare Kurulu (Asil): Murat Özdağ, İsmail Kurt, Mehmet Zeki Oluklu, Yakup Törk, Zekai İren, Yalçın Coştur, Sıtkı Demir, Ziya Topal, Oğuz Şerifalioğlu, Muammer Ay, Fatin Fuat Çağlayan.

Yüksek İstişare Kurulu (Yedek): Doğan Uzel, Turan Kurtaran, Volkan Kavşut, Engin Karaman, Murat Gökçe, Oğuzhan Keleş, Ertan Bostan, Zekeriya Zeray, Hasan Kurt, Aytaç Güçel, Fatih Çelik

01 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR