Şevki Yılmaz, Ensar Vakfına konuştu

Kocaeli Ensar Vakfı Başkanı  ve aynı zamanda Eğitimci olan Musa Taşçı, Ensar Vakfı olarak eğitim ve sohbet programlarımızı bundan böyle her 15 günde...

Kocaeli Ensar Vakfı Başkanı  ve aynı zamanda Eğitimci olan Musa Taşçı, Ensar Vakfı olarak eğitim ve sohbet programlarımızı bundan böyle her 15 günde bir gerçekleştireceğiz. Ülkemize hizmet etmiş değerli isimleri Ensar üyeleri ile buluşturacağız. İnşallah yeni dönem çok hareketli ve bereketli olacak. Kocaeli halkımız da, Ensar Vakfının bu faaliyetlerinden yararlanabilir. Vakfımızın faaliyetleri herkese açıktır. Dedi.

Sonrasında sohbete geçildi. Rize eski milletvekili olan Şevki Yılmaz ‘’Ensar vakfı  ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan ve bu yönde faaliyetlerde bulunuyor. Milli ve manevi değerlerine bağlı olan bizler bu kurumların her zaman yanındayız. Dedi.

Türkiye’nin 2023 Vizyonuna destek olalım.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıldönümü 2023 yılını sembolik bir milat kabul ederek, Türkiye sahip olduğu tarihi ve kültürel miras ile demokratik, insan haklarına saygılı, yaşam standartları yüksek, teknoloji üreten, dinamik ve eğitim kalitesi yüksek genç nüfusa sahip bir küresel aktör olarak, hem bölgesel sorunların çözümünde uzlaştırıcı bir güç hem de örnek alınması gereken bir model olacaktır. Ülkenin geleceğine ışık tutacak gelecek vizyonun da sivil toplum örgütlerine önemli görevler düşüyor. Sivil toplum örgütleri daha aktif olmalılar. Fakat her kurum kendi asli görevi neyse onu yerine getirmelidir. Ensar Vakfının çalışmalarını da bu yönde gayet güzel buluyorum.

Yılmaz: Cemaatler Oyuna Gelmemeli

Şevki Yılmaz konuşmasının devamında cemaatlere de değinerek, cemaatler oyuna gelmemeli dedi. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethetmeye çalışırken Fatih’in amcası Sultan Orhan tahta geçme sevdası yüzünden 2000 kişilik ordu ile birlik de Bizans’ın yanında savaşmıştı. Bizans yenilirken orta da Sultan Orhan da kalmadı. Fatih Sultan Mehmet yeni bir çağ açtı. Cemaatlerinde uyanık olması lazım. Kimsenin oyununa gelmemesi ve bu oyunlara karşı devleti ve milleti ile birlikte hareket ederek tüm bu oyunları bozması lazım. Dedi.

Sohbet sonunda Ensar vakfı Başkanı Eğitimci Musa Taşçı Şevki Yılmaz’a günün anısına plaket vererek, sohbet için teşekkür etti.

 

24 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR