Büyükşehir’in sağlık eğitimleri sürüyor

        Büyükşehir Belediyesi, sağlık alanındaki eğitimlerine devam ediyor. Toplum sağlığı için çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi, sağlık ko...

BÜYÜT

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi, sağlık alanındaki eğitimlerine devam ediyor. Toplum sağlığı için çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi, sağlık konusunda çeşitli seminerler veriyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen sağlık seminerleri yaz boyunca devam ediyor.

 

SAĞLIK ELE ALINIYOR

Eğitimlerde ergen sağlığı, kişisel hijyen, hareketli yaşam, sigara ve madde bağımlılığı ve iletişim konuları işleniyor. Seminerlere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü de katkı sağlıyor. 2014 yılında 5 bin 500 kişiye halk sağlığı eğitimi veren Büyükşehir’de eğitimler devam ediyor.

 

KEMİK ERİMESİ TESTİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca 40 yaş üstü bayanlara kemik erimesi testi yapılıp, kadın sağlığı ve osteoporoz eğitimi gerçekleştiriliyor. Kurumlardan, kurslardan ve derneklerden, muhtarlıklardan gelen talepler üzerine de kemik taramasına ve sağlık eğitimine devam ediliyor.

30 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR