EĞİTİMCİLERİN 2014 BÜTÇESİNE TEPKİSİ DEVAM EDİYOR

Toplu sözleşme istiyorlarBirleşik Kamu-İş Konfederasyonu, 2014 bütçesini protesto ederek, toplu sözleşme istediBirleşik Kamu-İş Konfederasyonu, 2014 b...

BÜYÜTToplu sözleşme istiyorlar

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, 2014 bütçesini protesto ederek, toplu sözleşme istedi

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, 2014 bütçesini protesto ederek, toplu sözleşme istedi. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu adına, Konfederasyon binası önünde basın açıklaması yapan Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, 2014 bütçesini protesto ettiklerini dile getirerek, “TBMM’de halk adına görev yapan milletvekillerini, hükümetin bütçesini reddetmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

“ALDATMACA SON BULSUN”
AKP Hükümeti’nin iş başında olduğu 11 yıl boyunca demokratikleşme çalışmaları yaptığını vurgulayan Şener, “AKP demokratikleşme sözünü ağzından düşürmemesine rağmen, çalışanlara demokrasinin gereği olan örgütlenme özgürlüğü ve sendikal haklardan yararlanma olanağını halen getirmemiştir. Hükümet, yandaş sendikal yapıları da kullanarak, çalışanların haklarını tek taraflı belirlemektedir” diye konuştu. Sözde toplu sözleşme, hakem heyeti, asgari ücret tespit komisyonu gibi düzenlemelerin birer aldatmaca olduğunu vurgulayan Şener, konuyu şu sözlerle bitirdi: “Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak bu aldatmacaya son verilmesini istiyoruz.”

2014 BÜTÇESİNE TEPKİ
2014 Yılı Bütçe Planı’nı değerlendiren Şener, “Maliye Bakanı küresel ekonomik krizin devam ettiğini belirterek, genişletici para politikalarının iyi yönetilmemesi, gelişmiş ülkelerde mali sorunlar ve zayıf iç talep, gelişmekte olan ülkelerde büyümenin daha da zayıflaması ve jeopolitik gerginliklerin tırmanması şeklinde 4 temel riskten söz etmişti. Bunlar küresel sermayenin ve emperyalizmin kendi krizinden kaynaklanıyor” diye konuştu.

19 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR