HAS Parti’de sözleşmeli aday adaylığı

HAS Parti Seçim Karargah Başkanı Bahattin Buksu, milletvekilliğine aday gösterilecek adaylar için aranacak temel nitelikleri basın açıklaması ile duyu...

BÜYÜT

HAS Parti Seçim Karargah Başkanı Bahattin Buksu, milletvekilliğine aday gösterilecek adaylar için aranacak temel nitelikleri basın açıklaması ile duyurdu. Buksu, kendilerine ait “Aday Adaylığı Sözleşmesi” olduğuna dikkat çekti.

HAS Parti Seçim Karargah Başkanı Bahattin Buksu, dün sabah HAS Parti Genel Merkez tarafından belirlenen 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Halkın Sesi Partisi tarafından aday gösterilecek adaylar için aranacak temel nitelikleri parti binalarında yaptığı basın açıklaması ile duyurdu. Buksu, basın toplantısında “Aday Adaylığı Sözleşmesi”nden bahsetti, Buksu, Milletvekilleri aday adaylığında genel merkezin isim konusunda iki kontenjanı olduğunu, kadınların listede ilk beş, özürlülerin ise ilk onda yer alabileceklerinin üzerine vurgu yaptı. Başvuru için kadınların verilen ücretin yarısını vereceklerini açıklayan Buluşu, sadece kendi partilerinin bu tür yenilik yaptığına dikkat çekti.

ŞARTLARI AÇIKLADI
Buksu, “Aday adaylığı başvuruları partimiz tarafından 11 Mart 2011 Cuma günü itibari ile kabul edilmeye başlanacaktır. 2839 sayılı Kanunun 18. maddesi kapsamına girenlerin, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde aday olabilmeleri için, istifa veya emeklilik yoluyla ayrılanlar arasında ayrım yapılmaksızın istifa veya emeklilik dilekçelerini en geç 10 Mart 2011 Perşembe günü saat: 17.00’ye kadar vermeleri gerekmektedir. Bu gerekçeyle Kamu Kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların 10 Mart Perşembe günü saat 17:00’a kadar istifa veya emeklilik dilekçelerini vermeleri gerektiğini önemle hatırlatıyoruz. Partimize başvuracak her aday adayı net asgari ücret kadar başvuru ücreti ödeyecektir. Aday adayları başvuru ücretini Genel Merkezin banka hesabına yatıracaktır. 2011 ilk 6 ay net asgari ücret 629 TL’dir” dedi.

09 Mart 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR