Düş Bahçesi’nin miniklerine İZAYDAŞ’tan çevre bilinci

Düş Bahçesi İlkokulu’nun minik öğrencilerini İZAYDAŞ’ı gezerek geri dönüşüm ve çevre bilinciyle ilgili bilgiler edindi.Düş Bahçesi İlkokulu’ndan iki g...

BÜYÜT


Düş Bahçesi İlkokulu’nun minik öğrencilerini İZAYDAŞ’ı gezerek geri dönüşüm ve çevre bilinciyle ilgili bilgiler edindi.Düş Bahçesi İlkokulu’ndan iki grup halinde gelen toplam 70 kişilik birinci ve ikinci sınıf öğrencileri, İZAYDAŞ’ta atıkların nasıl bertaraf edildiğini öğrendi, çevre ile ilgili bilgilerini pekiştirdi. Öğretmenleri ile birlikte İZAYDAŞ Genel Müdürlüğü konferans salonunda ağırlanan minik öğrencilerin cıvıl cıvıl halleri, meraklı soruları çevre bilinci ile yetişen genç bir nesil için umut verdi.


ÇİZGİ FİLM İLE ÖĞRENDİLER
İZAYDAŞ Halkla İlişkiler Sorumlusu Hülya Kalaycıoğlu’nun ev sahipliğinde Düş Bahçesi’nin çevreci çocukları, önce geri dönüşüm konulu çizgi film izledi. Daha sonra atığın tanımından, temiz bir çevre için üzerimize düşen görevlere kadar uzanan bir derslik sunumla minik öğrencilere bilgiler verildi. Sunum esnasında çocukların katılımı dikkat çekerken, merak ettiği sorular da yanıt buldu.


UYGULAMALI EĞİTİM
Sunumun ardından atıkların kaynağında ayrıştırılmasının öneminin anlatıldığı Düş Bahçesi çocuklarına uygulamalı eğitim de verildi. Atık piller, kâğıt ve ambalaj atıkları ile İZAYDAŞ’a hazırlıklı gelen çocuklar sırayla atıklarını geri dönüşüm kutularına bıraktı. İçinde çevreci çocuk İZAYCAN kitap setinin de olduğu hediyelerini de alan minik öğrenciler, İZAYDAŞ’ın “Temiz çevre sağlıklı toplum” sloganını hep bir ağızdan söyledi. Ziyaret programı hatıra fotoğrafı ile son buldu.

15 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR