Orman İşletme’den yangına hazırlık

İzmit Orman İşletme Müdürlüğü tarafından dün yangın tatbikatı ve eğitim semineri gerçekleştirildi. Tatbikat gerçeğini aratmadı.Yaz aylarında artan sıc...

BÜYÜT

İzmit Orman İşletme Müdürlüğü tarafından dün yangın tatbikatı ve eğitim semineri gerçekleştirildi. Tatbikat gerçeğini aratmadı.

Yaz aylarında artan sıcaklar nedeniyle oluşabilecek orman yangınlarına engel olmak için İzmit Orman İşletme Müdürlüğü, Çamlıbel Taşköprü Koruma Birliği’nde İzmit Orman İşletme Müdürü Fahri Sönmezoğlu, Taşköprü Şefi Mustafa Arpacı, Koruma Mühendisi Seyfullah Aydın, İşletme Şefi Recep Tanrıverdi ve İlker Özoğlu’nun katılımlarıyla eğitim semineri ve yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Senede 2-3 defa yapılan bu tatbikatta yanan alanlara dikmek için yetiştirilen 85.000 adet sedir, maritina, fıstık çamı fidanı da katılımcılara gösterildi. Ayrıca yetkililer fidanlardan isteyene dikmeleri için verdiklerini belirtti.

BAŞARILI TATBİKAT
Tatbikatta 16 yangın işçisi ve 8 muhafaza memuru görev aldı. Tatbikatta kullanılan araçlar ise tam donanıma sahip olan 3 adet arazöz, 1 adet su tankeri ve koruma araçları oldu. Ateşe verilen alanlar görevli kişiler tarafından başarıyla söndürüldü. Söndürüldükten sonra yanan alana köpük sıkılması da yangının tamamen önlenmesinde etkili oldu. Başarılı tatbikat sonrasında ise görevli kişilere eğitim semineri verilmesiyle çalışma tamamlandı.

16 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR