KOÜ Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi dünya standardında

  2008 yılından beri faaliyetini devam ettiren, Doğu Marmara ve Batı Karadeniz bölgesindeki tek üniversite tüp bebek merkezi olan Kocaeli Tıp Fakültes...

BÜYÜT

 

2008 yılından beri faaliyetini devam ettiren, Doğu Marmara ve Batı Karadeniz bölgesindeki tek üniversite tüp bebek merkezi olan Kocaeli Tıp Fakültesi Yardımla Üreme Teknikleri Merkezi (Tüp Bebek)’nde gebelik başarı oranı Türkiye standartlarının üzerine çıkarak dünya standartlarını yakaladı. Dünyada gebelik başarı oranının en az % 40 olarak kabul edildiği bir durumda, merkez 2013 yılını % 41 başarı ile tamamlayarak çocuk sahibi olmak isteyen ailelere umut ışığı olmayı başardı.

 

HASTAYA ÖZEL TEDAVİ

 

Tüp Bebek Merkez sorumluluğunu Doç. Dr. Sebiha Özdemir Özkan’ın, Tüp Bebek Laboratuvar sorumluluğunu ise Prof. Dr. Serdar Filiz’in yürüttüğü merkezde hastaya özel tedavi protokolleri uygulanarak, embriyo gelişimi, takibi ve embriyo seçimi alanındaki en son gelişmeler yakından izleniyor. Merkezin göstermiş olduğu bu başarı neticesinde ilk yıllarda 250-300 olan hasta sayısı 2013 yılında 400’e ulaşırken 2014 yılının ilk iki ayında 110 hasta merkeze başvurdu.

 

HASTA RAHATLIĞI

 

Gösterilen ilgiden dolayı yapılan genişletme ve yenilenme çalışmaları sonrası daha ferah ve hasta rahatlığı açısından daha uygun bir yapıya kavuşan merkezde iki poliklinik, hasta bekleme salonu, seminer ve hasta görüşme odası, hasta ve personel lavaboları, bir dinlenme odası, bir ameliyathane, dört yataklı iki hasta dinlenme odası, semen örneği verme odası, embriyoloji ve androloji laboratuvarları ile bir kriyo odası mevcuttur.

28 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR