Fahri Tuna imza gününde hemşerileriyle buluştu

Kaynarcalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, yıl içinde hemşerilerine ve kültürlerine yönelik çeşitli etkinlikler düzenliyor. Dernek, yılın son günle...

Kaynarcalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, yıl içinde hemşerilerine ve kültürlerine yönelik çeşitli etkinlikler düzenliyor. Dernek, yılın son günlerinde araştırmacı, kültür adamı ve yazar Fahri Tuna’yı hemşerileri ile bir araya getirdi. İzmit Luxor Garden Otel’de düzenlenen ve moderatörlüğünü Nazır Esirci’nin yaptığı programa, Kaynarcalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sedat Bektaş ve dernek yönetim kurulu üyeleri, Dilovası Gümrük Müdürü Temel Akkuş ile Kaynarcalılar katıldı.


KATILANLAR KENDİLERİNİ TANITTI

Programa katılanların kendilerini tanıtmasının ardından konuşma yapan Nazır Esirci, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığından emekli olan Fahri Tuna’nın Sakarya ve çevresinin kültür alanında önemli hizmet ve çalışmalarda bulunduğunu söyledi. Düzenledikleri programdan dolayı hemşerilerine teşekkür eden Fahri Tuna da, ‘Yaşa’yan Portreler’ adlı kitabında yer alanlar ile birlikte değişik yerlerde tanıtım programları düzenlediklerini söyledi.


KİTABINI İMZALADI

Tuna, Yaşa’yan Portreler’ kitabında Ahmet Güner Sayar, İbrahim Zaman, Mehmet Nuri Yardım, Alaeddin Başar, Hüseyin Su, Zihni Göktay, Mustafa İsen, Hicabi Kırlangıç, Nurullah Genç gibi yaşayan 33 bilim, kültür, tarih, yazar ve şairin portrelerini anlattığını söyledi. Tuna, yeni çalışmalarının devam ettiğini de kaydetti. Araştırmacı yazar Fahri Tuna, programın sonunda “Yaşa’yan Portreler” kitabı ile diğer eserlerini hemşerileri için imzaladı.

27 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR