BÜYÜKŞEHİR’E TARİHİ ÖDÜL

Tarihi Kentler Birliği, Büyükşehir’e Sırrı Paşa Konağı Restorasyonu için özel “Uygulama Ödülü” verdiBüyükşehir Belediyesi tarihinde ilk defa, tarihi y...

BÜYÜT

Tarihi Kentler Birliği, Büyükşehir’e Sırrı Paşa Konağı Restorasyonu için özel “Uygulama Ödülü” verdi

Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk defa, tarihi yapılarla ilgili olarak “Uygulama Ödülü”ne layık görüldü. Tarihi Kentler Birliği tarafından konusunda uzman jürinin 372 belediye arasında belirlediği özel ödül Büyükşehir Belediyesi’nin Sırrı Paşa Konağı restorasyonu için verildi.

UYGULAMA ÖDÜLÜ
Büyükşehir Belediyesi kentin tarihi miraslarına sahip çıkarak Kocaeli’de birçok tarihi yapıyı yeniden gün ışığına çıkartıyor. Tarihi dokunun yok olmamasını sağlayan Büyükşehir, örnek çalışmalarıyla takdir topluyor. Tarihi yaşatmak adına kurulan ülkemizin en önemli kuruluşlarından Tarihi Kentler Birliği, Büyükşehir’e bu hizmetlerini pekiştirecek bir ödül verdi. Tarihi Kentler Birliğinin verdiği “Uygulama Ödülü” Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşundan bu yana ilk kez tarihi yapılarla ilgili aldığı ödül oldu.


UZMAN JÜRİ BELİRLEDİ
Tarihi Kentler Birliği “Uygulama Ödülü’nü konusunda uzmanlardan oluşan komisyonun Türkiye’deki 372 belediyedeki tarihi yapılarla ilgili uygulamaları inceleyerek verdi. Aralarında Prof. Dr. Metin Sözen, Prof Dr. Cevat Geray, Prof. Dr. Zekai Görgülü, Prof Dr. Ruşen Keleş, Eski Mimarlar Odası Genel Başkanı Oktay Ekinci gibi birçok konusunda tecrübeli isimler titiz bir inceleme ile Uygulama Ödülü’ne layık olan belediyeleri belirledi. Kocaeli Büyükşehir’in ardından bu ödüle Adana, Gaziantep, Yozgat, Alanya, Altındağ ve Bayındır Belediyeleri de ödül verildi.

18 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR