Karaosmanoğlu konuştu, AK Üniversiteliler dinledi

AKP Kocaeli Gençlik Kolları Üniversiteler Birim Başkanlığının öğrenci evinde gerçekleştirdiği organizasyonda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karao...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Gençlik Kolları Üniversiteler Birim Başkanlığının öğrenci evinde gerçekleştirdiği organizasyonda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrenci evinde konuşan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin daha güzel bir hayat bulması için çalışıyoruz ”dedi. Başkan Karaosmanoğlu, “Bugün okullarımız, hastanelerimiz bile çok iyi seviyelere geldi. Paramızdan sıfırlar atıldı. Gençlerimiz için imkânlarımızı arttırmaktayız. Kendinizi iyi yetiştirmelisiniz. İyi yetişmiş beyinlere ihtiyacımız var. Hükümetimiz artık iyi yetişmiş beyinlere KOSGEB tarafından teşvikler vermektedir. Bu imkânlarla üretin, satın, vergi verin kalkınmaya imkân sunun ve daha iyi bir gelecek elde edinin” dedi.

BİR ADIM ÖNDE OLMALIYIZ
Başkan Karaosmanoğlu gençlere yabancı dil öğrenmeleri gerektiğini söyledi ve özellikle İngilizce, Rusça, Çince ve Japoncayı bilmelerinin avantajları olacağını kaydetti. Rekabet dünyasında bir adım önde olmaları gerektiğini ifade eden Karaosmanoğlu kendilerinin belediye olarak öğrencilere tam donanımlı bilgisayar verdiklerini söyledi. Gelecekte bilgisayar verdikleri öğrencilerden yazılımcılar çıkacağını hatta bilgisayarları üretenlerin gençlerimiz olacağını kendilerine aktardı. Öğretmenlerimize de bilgisayar veriyoruz, onları da unutmuyoruz. Üniversite sınavlarında başarılı olup ilk 100’e giren gençlerimize (0) sıfır kilometre otomobil hediye ediyoruz. Geleceğimizin rekabet koşullarının gerisinde kalmasını istemiyoruz. Programın sonunda artık AK Üniversitelilerin klasikleşen perde pilavı ve bağlama ziyafeti hazırdı. Hep birlikte pilavlarını yiyen gençler memleketlerinin türkülerini söyleyerek bir nebze de olsa sıla hasretini gidererek mutlu oldular.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR