CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın basın toplantısı…

Haydar Akar: "Başbakan Erdoğan'ın Habur'da umut verici gelişme olarak yorumladığı terörist kafilenin karşılama törenleri, bugün onlarca vatan evladını...

BÜYÜT

Haydar Akar: "Başbakan Erdoğan'ın Habur'da umut verici gelişme olarak yorumladığı terörist kafilenin karşılama törenleri, bugün onlarca vatan evladının yaşamlarını yitirmesine neden olmuştur."

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, PKK tarafından kaçırılan devlet memurlarıyla ilgili parlamentoda basın toplantısı düzenledi.

"Başbakan Erdoğan'ın Habur'da umut verici gelişme olarak yorumladığı terörist kafilenin karşılama törenleri, bugün onlarca vatan evladının yaşamlarını yitirmesine neden olmuştur" diyen Akar şunları söyledi: "AKP'nin terör sorunuyla mücadele gibi bir niyeti yoktur. 2002 yılında sıfır terörle aldığı Türkiye'yi 10 yılda kan gölüne çeviren Başbakan, her konuda yaptığı gibi bu konuda da sorumluluğu başka yerde arıyor ve sanki kendisi çözüm üreten makamda değil de başka bir makamda oturuyor gibi terörden şikayet ediyor. Habur'daki açılım rezaletinden sonra 885 terör olayında 220 güvenlik görevlisi şehit olmuş, 473 güvenlik görevlisi de yaralanmıştır."

AK Partinin ülkeyi teröre teslim ettiğini öne süren Akar, "Öyle ki artık hükümet terör örgütü tarafından kaçırılan ve aylardır kendilerinden haber alınamayan devlet görevlilerini de unutmuştur. Unutmakla kalmamış onları yok saymıştır" dedi.

Terör örgütü tarafından kaçırılan Astsubay Abdullah Söpçeler ve Uzman Çavuş Zihni Koç'un 271, Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu'nun 237, Polis Memuru Nadir Özgen'in 209, Uzman Çavuş Kemal Ekinci'nin ise 187 gündür terör örgütünün elinde olduğunu hatırlatan Akar, "Maliye Bakanı 'kaçırılan polisin maaşı terör örgütü tarafından çekilmesin diye bloke ettik' diyor. Bu iktidarın ne kadar acz içinde olduğunun göstergesidir. Sizler bu vatan evlatlarını unutsanız da, bu millet unutmayacak ve gereği yapılarak ailelere teslime edilinceye kadar bu utancınızı sizlere hatırlatacağız" şeklinde konuştu.

Haydar Akar oğlu terör örgütü tarafından oğlu kaçırılan bir annenin fotoğrafını göstererek, "Gözü yaşlı, evladına hasret bir annenin sözleri hiç vicdanınızı sızlatıyor mu? Terör örgütünün kaçırdığı Nadir Özgen'in babası AKP'li milletvekilleri önünde diz çökerek "Ne olur gözyaşlarımız dindirin" diye feryat ediyor. AKP milletvekilinin "Girişimlerimiz devam ediyor" diyerek geçiştirmesini sizlerin ve milletimizin takdirine sunuyorum" diye konuştu.

Haydar Akar: "Sayın Bakan, terör örgütünü 75 milyonun tükürüğüyle boğacağımızı söylüyor. Madem bu kadar kolay ne bekliyorsunuz tükürelim de bitsin. Bunun için de mi talimat bekliyorsunuz? Siz bu vatan evlatlarına sahip çıkmazsanız o zaman 75 milyon sizi tükürüğüyle boğacaktır" dedi.

09 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR