ADD Çanakkale şehitlerini andı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi önceki akşam yaptığı basın açıklamasıyla 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü kutla...

BÜYÜT

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi önceki akşam yaptığı basın açıklamasıyla 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü kutladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi önceki akşam yaptığı basın açıklamasıyla, Çanakkale Savaşında şehit olan Mehmetçikleri andı. ADD Kocaeli Şubesi tarafından yapılan basın açıklamasına Şube Başkanı Banu İlter, ADD eski Genel Başkanı Ertuğrul Kazancı, çeşitli sendika ve partilerden temsilciler ile ADD üyeleri katıldı. Çanakkale Deniz Savaşlarını ateşle denizin, yer ile gökyüzünün birbirine karıştığı bir destan olarak nitelendiren ADD Şube Başkanı Banu İlter, Çanakkale'deki emperyalist güçler bugün yeni dünya düzeni ve küresel düzenin efendisi olarak karşımıza çıktı. Bugün en stratejik kamu kuruluşları ulusal varlığımıza düşman yabancı şirketlere haraç mezat satılırken Çanakkale Savaşlarında şehit düşenlerin torunları üç kuruşluk bir iş bularak yaşayabilmenin kaygısı içinde dedi.

“GERÇEĞE İHANETTİR”
Çanakkale, Milli Mücadele ve Cumhuriyet'i birbirinin devamı olarak değerlendiren ADD Şube Başkanı Banu İlter, Bu büyük süreç birbirlerine can ve kan bağıyla bağlıdır. Bunları birbirinden ayırmak bir bütün olduğunu kabul etmemek şehitlerimize ve gerçeğe ihanettir. Çanakkale'nin mucizesi vatan ve millet sevgisindedir. Bu mücadelelerin sonunda Sevr ile toprakları paylaşılan Osmanlının küllerinden yepyeni bir ülke kuruldu. Bugün ülkemizin namuslu ve dürüst insanları tıpkı ataları gibi Mustafa Kemal'in aydınlık yolunda yürüyerek vatanına ve ulusuna sahip çıkmalıdır. Eğer vatanımıza sahip çıkmazsak bir Türk subayının dediği gibi Türkler sevinmek için neden bu kadar ağır bedeller ödemek zorunda sözünün gerçekliği bir kez daha kanıtlanmış olacaktır. Unutmayalım ki, muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur dedi.

18 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR