Ramis Soydaş: Bundan sonra Sultan Orhan’ın taraftarıyım

KARŞILIKLI OLARAK ANLAŞTILAR Soydaş, "Sultan Orhanspor Kulübü başkan ve yönetimi ile iyi niyet çerçevesinde çalıştık. Ancak buraya kadarmış. Bundan...

BÜYÜT

KARŞILIKLI OLARAK ANLAŞTILAR

Soydaş, "Sultan Orhanspor Kulübü başkan ve yönetimi ile iyi niyet çerçevesinde çalıştık. Ancak buraya kadarmış. Bundan sonra Sultan Orhanspor'un taraftarıyım" diye konuştu. BAL 11. Grup temsilcilerimizden Sultan Orhanspor, hakemlerin yanlı tutumları sonrasında önemli puan kayıpları yaşamış ve liderin 6 puan gerisine düşmüştü. Takımın deneyimli teknik adamı Ramis Soydaş, istenilen puanları takıma kazandıramadığını düşündü ve yönetim kurulu ile karşılıklı olarak anlaşarak kulüp ile yolları ayırmıştı. Soydaş, istifa gerekçelerini gazetemize aktardı.

 

ÇOK İLGİNÇ BİR GRUBA DÜŞTÜK

Soydaş sözlerine ilginç bir grupta mücadele ettiklerini ifade ederek başladı ve şu görüşlere yer verdi. "Sultan Orhan çok değişik bir grupta mücadele ediyor. Her hafta ilginç skorlar alınıyor. Geçen hafta rakibimizi yensek 2. sıraya yükselecektik. Bu hafta lider Yenibosna ile oynadık. Rakibimizin 15 bizim ise 12 puanı vardı. Bu maçı kazanabilseydik şu an lider olan Bosna'nın üzerinde yer alacaktık." dedi.

 

HAKEMLER DİRENCİMİZİ KIRDI

Ramiz Soydaş hakemlerin dirençlerini kırdığını belirtti ve "Bozüyük Vitra maçında 2 oyuncumuz haksız yere oyundan atıldı. Bu haftaki Yenibosna maçında 1-0 gerideydik ancak her şey yolunda giderken ve baskıyı da kurmuşken sağ bekimiz oyundan olmadık şekilde atıldı. Hakemler hakkında hiç bir zaman konuşmadım ancak son iki haftada çok enteresan kararlar yüzünden direncimiz kırıldı. Bu da puan kayıpları olarak bize döndü" diye konuştu.

 

İŞ OLSUN DİYE DEVAM ETMEK OLMAZ

Soydaş, bulunduğu ortamda her zaman başarı çıtasını yüksek tuttuğunu ifade etti ve "Daha önce çalıştığım hemen hemen tüm takımlarda başarılı oldum. Sultan Orhan ile de yapacağımız işler vardı. Ancak çıtayı yüksek tuttuk. Beklediğimiz puanlar da gelmeyince "İş olsun" diye kalmak istemedim. Eğer bir fatura ödenecekse bundan asla kaçınmam. Kulübün önünü açmak adına böyle bir karar aldım" diye konuştu.

 

BURUK BİR VEDALAŞMA OLDU

Soydaş, takım ile vedalaşırken duygusal anların yaşandığını ifade etti ve "Önceki günkü antrenmanda sporcularımız ve diğer arkadaşlarımız ile buruk bir şekilde vedalaştık. Ben de çok etkilendim. Ancak futbolda bunlar var. İstenilen neticeyi elde edemediğim zaman, samimi bir şekilde bunu paylaşır ve görevimi bırakırım. Hiç bir zaman hesap kitap yapmadım. Görevi bıraktıktan sonra da birilerini çekiştiren yapım olmadı. Olaylara hep pozitif tarafından baktım. Sultan Orhanspor ile ilgili olarak her zaman pozitif düşüncelere sahip olacağım" şeklinde konuştu.

 

HEPSİ ÇOK DÜZGÜN İNSANLAR

Ramiz Soydaş, Sultan Orhanspor'da başkan ve yönetim kurulunun çok düzgün kişilerden kurulu olduğunun altını çizdi ve "Sultan Orhanspor'un bu günkü kurumsal yapısına kavuşmasında emeğimin olduğunu düşünüyorum. Sayın Başkan ve yönetim kurulu üyelerimiz ile de çok özel ve güzel günlerimiz oldu. Hepsi çok düzgün insanlar. Ben de yana hak hukuk konusunda hiç bir sorun yok. Daha önce de ayrılıklar yaşadım. Hiç bir zaman kırgın ayrılmadım. Bu durum Sultan Orhanspor için de geçerli. Onlara her zaman desteğimi vermeye devam edeceğim. Bundan sonra Sultan Orhanspor'un taraftarıyım" diyerek sözlerini tamamladı.

19 Kasım 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR