Cebit, Anadolu’yu bilimle buluşturuyor

    CeBİT Bilişim Şirketi 11-14 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleştirilecek olan Cebit Bilişim Eurasia kapsamında  ‘...

BÜYÜT

 

 

CeBİT Bilişim Şirketi 11-14 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleştirilecek olan Cebit Bilişim Eurasia kapsamında  ‘’Bilişim Anadolu ile buluşuyor’’  toplantınsın tanıtım toplantısını dün Beytül Kebap Restoran’da gerçekleşti. Toplantı öncesi teknoloji dostları ve basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen CeBİT adına Hannover Messe Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer söz alarak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Bu toplantı sırasında Özer’e, Semor A.Ş Genel Müdürü Nezih Kuleyin, Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Koçak, Dr. Bayram Çolakoğlu ve Marka Genel Sekreteri Fatih Akbulut’ta eşlik etti.

ODALARDAN DESTEK

Hannover Messe Genel Müdür Yardımcısı Murat Özer, CeBİT Bilişim Eurasia ve  CeBİT Global  Konferans’ın bu yıl çok daha aktif geçeceğini ifade ederek “ Bu yılın teması, Gelecekte İş Yapış Teknolojileri  ve Gelecekte Yaşam Kavramı’dır.  Kocaeli’nde gerçekleşen CeBİT bilişim ile buluşturuyor toplantılarına Ticaret ve Sanayi Odaları ile Organize Sanayi Bölgesi destek verdi.   Bunlar bizim için oldukça önem arz ediyor’’ dedi.

ZİYARETÇİ SAYISI ARTTI

Bu yıl bu etkinliklerin 15.’sinin gerçekleşeceğini de belirten Özer, CeBİT Global Konferansında bu yılki konular hakkında bilgi vermeyi de ihmal etmedi. “Mobil İletişim, Sağlık İletişim Kongresi, Metropolitan Şehirlerde Bilişim Çözümleri, Medya ve İletişim’de Bilişim, Güvenlik, E-Devlet ve E-Finans konuları ele alınacak.  Bu nedenle bu etkinlikte yer almak isteyenler acele davransın.  Bu sene ziyaretçi sayımızı artırdık” şeklinde konuştu.

ORTAK ÇALIŞMA

Sektörel hedefler arasında 12 il yer aldığına dikkat çeken Murat Özer, “İstanbul’a yakın olması sebebiyle Kocaeli’ye sürekli çalışıyoruz.  Ayrıca Eskişehir, Kayseri, Konya, İzmir, Trabzon, Ankara, Erzincan, Bursa, Denizli, Gaziantep ve Adana illerimiz de mevcut. İhracatta Anadolu firmalarının ve fuarlarının öneminin büyük olduğunu bildiğimizden tüm bu illerimizde ortak bir şekilde çalışma içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

PARTNER ŞEHİR

Geçen yıl Kocaeli’nde Bilişim Vadisi’nin kurulmasını istediklerini hatırlatan Özer, “Bilişim vadisi daha önceki toplantıda da gündemimizdeydi. Bilişim Vadisi son derece önemli. Çünkü Bilişim Vadisi sadece Kocaeli’nin değil İstanbul’un da yararına olacak. Kocaeli ve İstanbul yakın iller. Kocaeli’yi çalışmalarımızda partner şehir olarak görüyoruz” dedi.

CÜZİ KİRALAMA

Geçen sene 130 bin aşkın katılımcı ve ziyaretçiye ulaştıklarını hatırlatan Murat Özer, “Bu yılda aynı rakamları bekliyoruz.   Fuar katılımcılarına KOSGEB’in finansal desteği her yıl olduğu gibi bu yılda devam edecek.  Ayrıca Tekno kentlere cüzi kiralama imkanları sunacağız.  Bu yılki fuar en büyük bilişim etkinliğine sahne olacak “ diyerek katılımcılara çeşitli indirimlerde müjdeledi.

30 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR