Büyükşehir’den yangın güvenliği denetimleri

        Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan denetim ekipleri, şehirdeki tüm tesis ve i...

 

 

 

 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan denetim ekipleri, şehirdeki tüm tesis ve işletmelerin yangın güvenliği tedbirlerini denetliyor. Çeşitli mühendislik ve itfaiyecilik dallarından teknik personellerden oluşturulan ekip sitemlerin ve ekipmanların işlevselliğini kontrol ediyor.

 

RAPOR VERİLİYOR

Yangın güvenliğinin sağlanmasına ve sürdürülmesine ilişkin denetim süreci, öncelikle proje aşamasından başlayıp, tesisin açılış safhasındaki ruhsatlandırma işlemleri sırasında verilen uygunluk raporu ile devam ediyor. Tesis ve işletmelerin ruhsat alarak faaliyete geçmesinin ardından ise rutin olarak denetim yapılarak, yangın emniyet tedbirlerinin aktif olup-olmadığı kontrol ediliyor.

 

SAĞLIK TESİSLERİ

DENETLENİYOR

Müdürlük tarafından yapılan yıllık denetim planına göre, 2014 yılı denetimlerine hastane, poliklinik ve rehabilitasyon merkezlerinden oluşan sağlık tesislerinden başlanarak start verildi. Sağlık tesislerinden sonra sırasıyla şuralarda denetleme yapılacak: Konaklama tesisleri, toplanma ve ticaret amaçlı tesisler, eğitim tesisleri, endüstriyel tesisler, depolama tesisleri ile akaryakıt ve LPG istasyonları.

 

EĞİTİM VE TATBİKAT

Denetimlerde; açılıştaki rapor verme esnasında aldırılan tedbirlerin, güncel olarak aktif olup-olmadığı ve düzenli biçimde yaptırılması gereken bakım-ölçüm işlemlerinin yapılıp-yapılmadığı kontrol ediliyor. Yeni yasal düzenlememler gereğince eklenmesi gereken tedbirler de aldırılıyor. Ayrıca eğitim ve tatbikata da büyük önem veriliyor. Öte yandan Tesis ve işletmelere gerçekleştirilen ziyaretin başlangıcında, öncelikle ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti veriliyor. Kontroller ise envanter kayıtlarına göre yapılıyor.

23 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR