Kocaeli’de elektrik kesintisi sanayiciyi ikinci kez vurdu

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yaşanan elektrik kesintilerinin sanayiciyi zor durumda bıraktığını belirterek, zararın büyük nok...

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yaşanan elektrik kesintilerinin sanayiciyi zor durumda bıraktığını belirterek, zararın büyük noktalara ulaştığını söyledi. Zeytinoğlu, son olarak Başiskele Vezirçiftliği ve Kullar bölgelerindeki habersiz elektrik kesintilerinin üretimde sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

 

“SEDAŞ’LA GÖRÜŞTÜK, AMA…”

Kocaeli’nin Türkiye’nin en gelişmiş ikinci büyük sanayi kenti olduğunu söyleyen Zeytinoğlu, “İlimizdeki sanayinin, üretimi engelleyici faktörlere tahammülü yoktur. Enerji, sanayicilerimizin üretimi doğrudan etkileyen önemli bir girdidir. Son zamanlarda elektrik kesintileri ile ilgili üyelerimizden gelen şikayetler çoğalmış ve oda olarak bizi harekete geçirmek durumunda bırakmıştır. Konuyla ilgili olarak, SEDAŞ ile yapılan görüşmelerde kesintilerin TEİAŞ kaynaklı olduğu tarafımıza iletilmiştir” dedi.

 

“ALT YAPI SORUNU ÇÖZÜLSÜN”

Kullar ve Vezirçiftliği’ndeki kesintilerden yaklaşık 60 firmanın olumsuz etkilendiğini dile getiren Ayhan Zeytinoğlu, “Habersiz olarak yapılan bu kesintiler nedeniyle firmalarımız zarar ediyor. Bundan sonraki dönem için elektrik kesintilerinin haberli olarak yapılması hedeflenmelidir. Ayrıca alt yapı eksikliklerin giderilmesi ile sanayi kuruluşlarının iş süreçlerinde yaşanan aksamalar ve dolayısıyla maddi kayıpları önlenecektir. Kesintilerin devam etmesi durumunda sanayicilerden gelecek tepkileri dikkate alarak bir yol oluşturmak durumundayız” dedi.

08 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR