İş adamlarından fikir alışverişi

KASİAD yönetim kurulu, KOSİAD Başkanlığı görevine seçilen Yücehan Öztüre’ye tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette Kocaeli, sanayi, turizm ve üretim ad...

BÜYÜT

KASİAD yönetim kurulu, KOSİAD Başkanlığı görevine seçilen Yücehan Öztüre’ye tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette Kocaeli, sanayi, turizm ve üretim adına fikir alışverişi yapıldı.

Yaptığı faaliyetlerle dikkatleri üstüne çeken Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) yöneticileri, Kocaeli Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanlığı’na seçilen Yücehan Öztüre’ye tebrik ziyaretinde bulundu. Yapılan ziyaret sıcak bir sohbet içerisinde gerçekleşti. Kocaeli’nin herkes için büyük bir öneminin olduğunu dile getiren Öztüre, ilimizde her dönemin başka bir güzelliğe sahip olduğunu söyledi. Bu şehrin herkes tarafından kabul edildiği gibi bir sanayi şehri olduğunu ortaya koyan Öztüre, artık şehrin sanayide doyuma ulaştığını, bundan sonra turizme destek verilmesi gerektiğini bildirdi.

KİRLİLİĞE DİKKAT EDİLMELİ
Öztüre’nin konuşmasının ardından söz alan KASİAD Başkanı Osman Yavuz, STK’ların ülke için öneminin çok büyük olduğunu ortaya koydu. Sanayinin Kocaeli’yi Kocaeli yapan bir yapı olduğunu belirten Yavuz, sanayinin tüm dünyada dengeli değerlendirilmesi gerektiğini ufade etti. Sanayicilerin çevreyi kirletmemesi gerektiğini dile getiren Yavuz, bunun yanında sanayinin olduğu yerde sıfır kirlilik olmasının asla beklenmemesi gerektiğini söyledi.

HİZMET SEKTÖRÜ BÜYÜMELİ
Ardından yine söz alan Öztüre, “Kocaeli’yi bir sınıra sokmamak gerekiyor. Nedeni her özelliğin iç içe olması gerekliliğidir. Yani Kocaeli sanayi şehri olmasının yanında turizm şehri de olabilir. Ama Kocaeli’deki en büyük sıkıntı hizmet sektörüdür. En basit örneği şehrimizde otellerin yok denecek kadar az olmasıdır. Böyle hızlı büyüyen bir şehirde bu şekilde tesislerinde hızlı büyümesi ve çoğalması gerekiyor” şeklinde konuştu.

ÜRETEN BİR ÜLKEYİZ
Buna karşılık Yavuz, “TUSKON ve yurt dışındaki Türk okulları bizim en büyük gücümüz. Bu gücü buradaki iş adamları ile değerlendirmek istiyoruz. İş adamlarımızın niteliklerini arttırmaya çalışıyoruz. Üyelerimize destek olmak için varız. Afrika’da insanlara insan muamelesi yapan tek millet bizler olmuşuz. Bunun neticesinde ticaret iş birlikleri oluşmuş. Biz üyelerimizin bu işbirliklerinde yer almasını istiyoruz. Ülkemiz çok hızlı büyüyor. Avrupa ise bir çöküş içerisinde. Türkiye’de ise muazzam bir üretim ortamı oluştu” ifadelerini kullandı.

08 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR