Aygün“Limanda yan gelip yatıyorlar”

        AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, dün Mehmet Ali Paşa Mahallesi Muhtar adayı Samet Şengöz’ün işletmesini yaptığı Çay House Cafe Restaurant’...

 

 

 

 

AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, dün Mehmet Ali Paşa Mahallesi Muhtar adayı Samet Şengöz’ün işletmesini yaptığı Çay House Cafe Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya AKP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, eski il yöneticilerinden Abdullah Eryarsoy ve partililer katıldı.

 

TASVİP ETMEYENLER VAR

“Hepimiz millete hizmet noktasında görev aldık” diyerek sözlerine başlayan Zeki Aygün, “Ülkemiz ve dünya belli bir süreçten geçiyor. Bu süreci iyi tahlil eden ülkeler toplumlarını refaha kavuşturabilir ve ayakta durabilir. Türkiye’de ve dünyada neler olduğunu iyi bir şekilde takip ediyoruz. Yönetim tarzımızı tasvip etmeyenler de var. Bizim düşüncemizi beğenmeyenlerin sağı solu kırmasını yakmasını istemiyoruz. Benimle aynı şeyi düşünmeyen insanlarla Türkiye ve dünya sorunları üzerine konuşmaya hazırım. Konuları ancak konuşarak ve tartışarak çözebiliriz” dedi.

 

ERDOĞAN, CUMHURBAŞKANI OLSUN

10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için de açıklama yapan Aygün, “Siyasi büyüklerimiz gerekli açıklamaları yapıyor. Benim isteğim değil toplumun isteği olmalı. Parti içinde istişareler devam ediyor. Haziran ayı sonunda adayımızın açıklanacağını düşünüyorum. 12 yıllık bir hizmet süreci var. Biz koltuk için değil hizmet için bir araya geldik. Başbakanın cumhurbaşkanı olmasını ben de istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

MHP, CHP’YE YATTI

AKP kazanmasın diye mücadele edenlerin bugün tek çatı haline geldiğini de kaydeden Zeki Aygün, “30 Mart seçimlerinden önce de aynı yapıyı oluşturdular. Yalova’daki seçimlerde CHP oyunu artıran MHP’dir. AKP’ye karşı tek vücut oldular ama gerekli cevabı aldılar” şeklinde konuştu.

 

OYUNLARI ARTIK GÖRELİM

Hızlı tren projesinin gecikmesi hakkında da konuşan Aygün, “Geçmiş yıllarda temeli atılıp yıllarca yapılmayan projeler vardı. 3-5 aylık gecikmenin böyle büyük bir projede konuşulmamasını isterdim. 90 yıldır demir yoluna herhangi bir yatırım yapılmamış. Bu projeden rahatsız olan küresel güçler de var. 30 yıldır Türk-Kürt savaşı içine sürüklediler. Küresel güçlerin oyununu görmemiz lazım” şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ ÇOK ŞANSLI

Büyükşehir Belediyesi Ersin Yazıcı’nın Rize Valisi olarak atanmasıyla ilgili konuşan Aygün, “Bu durum Kocaeli’de ne kadar aktif insanların çalıştığını gösteriyor. Yerine gelecek olan kişi kim olur bilemem ama İbrahim Karaosmanoğlu’nun tasarrufu daha önemli” dedi. Mecliste taşeron yasasıyla ilgili düzenlemelerin yapıldığını hatta taşeronluğun kalkabileceğini de ekleyen Aygün, Derince Limanı’na da değindi.

 

DERİNCE LİMANI ÜRETEMİYOR

Özel limanlar harıl harıl çalışırken Derince Limanı’nın çalışamadığını belirten Zeki Aygün, “İnsanlar artık bir şey üretemez oldu. Burada yan gelip yatıyorlar. Bırakalım işletme alsın ve çalışsınlar. Kendi insanımızın işletmeciliğine niye ters bakıyorlar?” dedi.

 

 

 

 

02 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

MY - Bu güne kadar anlinin teri ile kazandığı parayla ile coçuklarını büyütmüş bir liman işcisi çocugu olarak;

kimin yatıp kimin yatmadığını iyi biliriz Meclisde kula kul olup öle çeket olup tuzluk olucağına yan gelip yatıyorlar dedğin liman işcisi gibi olaydın çok büyük iş ederdin...

Yanıtla . 0Beğen 02 Haziran 15:22
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR