AKP gövde gösterisi yaptı

Haberin fotoğrafları için tıklayınız AFİŞLER ASILDI Miting alanı çevresinde birçok afiş asılarak AKP’nin çalışmaları vatandaşlara duyuruldu. Mitin...

Haberin fotoğrafları için tıklayınız

AFİŞLER ASILDI

Miting alanı çevresinde birçok afiş asılarak AKP’nin çalışmaları vatandaşlara duyuruldu. Miting etrafından “Yeni Güç Büyük Türkiye”, “Yeni Türkiye’nin AK Kadınları inşa edecek yarınları”, “AK Gençlik hazırlan hedef 7 Haziran” afişleri asıldı.

 

KILIÇDAROĞLU’NA GÖNDERME

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da yapılan eleştirilerden nasibini aldı. Miting alanın etrafında asılan afişte Nasrettin Hocalı gönderme yapıldı. Kılıçdaroğlu’nun notere gitmesi hicvedildi.

 

HER ŞEY HAZIRLANDI

Perşembe pazarının etrafında çok geniş güvenlik önlemi alındı. 1500’ün üzerinde polis tarafından miting alanında güvenlik önlemleri alındı. Perşembe pazarının kapalı olan bölümüne iki çadır kurularak ilk müdahale ekipleri için hazır bulunduruldu. 4 tane ambulans da kapalı alan içerisinde olası bir duruma karşı hazır bekletildi.   

 

BASINA AYRI YER

Miting alanına giren basın mensupları çok ciddi bir aramadan geçirildi. Bu aramalarda makinelerin içerisine dahi bakılarak alana alındılar. Basın mensuplarına özel tır hazırlandı. Hazırlanan tırda her şey düşünüldü. Sakarya mitingiyle başlayan bu uygulama ilimizde de devam etti. Basın mensuplarının rahat çalışabilmeleri için her şey düşünüldü.

 

ALANA ÖZEL DÜZENLEME

Perşembe Pazarı alanında diğer mitinglerden farklı olarak özel düzenleme yapıldı. Miting alanında kadınlar, erkekler, engelliler için ayrı bölümler oluşturuldu. Bu alanlara insanlar gruplar halinde alınarak yoğun girişin önüne geçilmiş oldu. Aynı zamanda bu alanlar arasında koridorlar oluşturuldu. Oluşturulan bu alanlarda sağlık ve emniyet güçleri rahat hareket etme imkanı buldular.    

 

İZİN VERİLMEDİ

Perşembe pazarı alanında her alan içerisinde su kutularından oluşan öbekler oluşturuldu. Bu sayede su sorunu da kesin çözülmüş oldu. Ayrıca alanlara girenlere bayrak, şapkalar verildi. Alan içerisinde girmek isteyen vatandaşların sivri uçlu herhangi bir şeye izin verilmedi.  

 

RTE SEVGİSİ

Miting alanında saat 17.00’de miting alanında ilk anons başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu Sakarya mitinginde konuşmasına devam ediyordu. Miting alanında AKP Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının anons edilmesi sonrasında alan sloganlarla inledi.  

 

TÜRK BAYRAĞI UYARISI

Alan içerisinde özellikle Türk Bayrağının uygunsuz yerlere atılmaması için özel uyarı yapıldı. Ardından Türk Bayrakları ve AKP bayrakları dalgalanmaya başladı. Özellikle bayanların coşkusu dikkat çekti.

 

ONLAR KONUŞUR AKP YAPAR

Alan içerisinde özellikle yeni slogan olan “Onlar konuşur AKP yapar” sloganı hep birlikte dile getirildi. Özellikle deniz ötesine mesaj gönderildi. AKP Genel Merkezi tarafından çıkarılan Vaybe Dergisi ve Eski Türkiye dergilerinin yazıları alan etrafından asıldı.  

 

DAVUTOĞLU’NUN MİTİNGE GELİŞİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sakarya mitinginden helikopter ile ilimize geldi. Atletizm pisti Başbakan Davutoğlu için çimlendirildi. Davutoğlu’nu alanda AKP’nin yöneticileri tarafından karşılandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam eşlik ediyor. Davutoğlu’na ayrıca eşi Sare Davutoğlu’na eşlik ediyor. 

 

13-0’IN BAŞKENTİ

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ilk olarak kürsüye çıktı. Selam vererek kürsüye gelen Ceyhan’a miting alanındakilerde karşılık verdi. Başkan Ceyhan “Buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Bütün ilçelerimiz  buradadır. 13-0’ın başkenti her zaman coşkulu durumdadır. AKP’nin kalesi olan Kocaeli’de hizmet etmekten gurur duyuyorum. Bu meydan AKP’nin bir çok mitingine ev sahipliği yapmıştır. 13-0’ın anahtarını bu meydan vermiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hep birlikte ıslandık” dedi.  

 

BİR İLÇE KADAR

Yeni Türkiye’nin Başbakanı genel başkanı Ahmet Davutoğlu’na destek vermek için buradayız diyen Ceyhan “IMF’ye iki yıl önce kovduk. Elde edilen kazanımları korumak için yeni anayasa şarttır. Yeni anayasa için sandığa gideceğiz. Bu alanda bizden önce bütün muhalefet partileri miting yaptı. Biz 100 bin kişiyle bu coşkuyu yaşayacağız demiştik. Bizim sadece bir ilçemiz kadar insanımızı buraya getirebildiler” ifadelerini kullandı.

 

11 YIL GERİDE KALDI

KBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kürsüye geldi. Başkan Karaosmanoğlu “11 yıldır Kocaeli’nin her köşesine hizmet etmekten dolayı Allah’a şükrediyorum. Sizin gibi güzel insanlara hizmet etmek çok güzeldir. Çocuklarımızı görünce yorgunluk kalmıyor. Her gün yeni bir hayat başlıyor. 11 yılı geride bıraktık. Bugüne kadar bütün kadrolarımızla tek derdimiz Kocaeli olmuştur” şeklinde konuştu.

 

MODEL OLDUK

Hiçbir köyde su sorunu kalmamıştır diyen Başkan Karaosmanoğlu “Köylerimizde eksik kalmamıştır. Bilgisayar tablet verilmektedir. Çocuklarımıza için çalışıyoruz. Onlar için çalışmaktayız. En büyük zenginlik evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmektir. Eğitime daha çok önem verilecektir. Türkiye’ye model olduk. Her şey halkımız içindir” değerlendirmesinde bulundu.

 

BOŞ LAFA YER YOK

AKP laf üretmiyor diyen Başkan Karaosmanoğlu “Bizim kitabımızda iftiranın, yalanın, kandırmanın, demogoji, boş lafa yer yok. AKP yapar onlar konuşur. Boş lafa halkımız karnı toktur. Dikili ağaçları yoktur. Biz eserlerimizi hizmetlerimizi saymakla bitiremeyiz. Gençlerimize daha çok değer vereceğiz. Gençlerimizi dava sahibi olan gençler yetiştireceğiz. Aşk dağları deldirir. AKP kadroları dertlidir. Biz Akçakoca’nın, Karamürsel’in torunuyuz” dedi.       

 

DAVUTOĞLU HELİKOPTER İLE GELDİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün kürsüye geldiği zaman Başbakan Ahmet Davutoğlu helikopter ile alanın üzerinden geçti. Davutoğlu’nun helikopterini gören vatandaşlar coştular. Bu coşku sonrasında Davutoğlu’nun helikopteri alan üzerinde 3 defa tur attı.

 

13 YILDA NELER YAPTIK

Yeni bir rekor ile karşı karşıyayız diyen Eski Bakan Nihat Ergün “Millet iradesine sahip çıkmak için yola çıktık. Millet iradesinin dışına çıkmadık. Millet iradesine ipotek konulmasına izin verilmedi. 13 yılda demokraside önemli yol alındı. Türkiye’yi zenginleştirmek için yola çıktık. Yeni bir hamle yeni bir sıçrama yapacağız. 7Haziran genel seçimleri öncesinde zorluklar çıkarılıyor” ifadelerini kullandı.   

 

MUHALEFETİN 5 KATI

Kürsüye gelerek konuşmasını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık “Onlar konuşur AKP yapar. Ülkemiz büyümeye devam ediyor. Ülke bölünecek diyenler yanıldılar muhalefet bölündü. Kocaeli milli iradendin fitilini ateşleyen yer oldu. Şimdi yeni Türkiye’nin bilge Başbakanına Kocaeli en büyük desteği verecektir. Bu alanda HDP, CHP ve MHP miting yapmıştır. Hepsini toplayın beşle çarpın AKP’nin sayısını bulun” dedi.

 

KOCAELİSPOR ATKISI TAKTI

Başbakan Ahmet Davutoğlu kürsüye alkışlarla yeninden geldi. Davutoğlu “Her birinizi teker teker kucaklamak istedim. Kocaeli küçük bir Türkiye’dir. Kocaeli böyle ise 7 Haziran şimdiden bellidir” dedi. Başbakan Davutoğlu Kocaelispor atkısını takarak konuşmasına geçti.

 

DURDURAMADILAR

Kocaeli her zaman bizlere sahip çıkmıştır diyen Davutoğlu “En iyi muhasebe yapılacak yer Kocaeli’dir. Depremden sonra ülkemizin nereye geldiğini buradan görürsünüz. Ankara’dan buraya gelemediler. Bizi kimse korkutamaz. AKP’yi durduramazlar. Her türlü engeli çıkarmaya çalıştılar durduramadılar. 7 Haziran’da 4 parti gidecektir” ifadelerini kullandı.   

 

HER YERDE VARIZ

Bu davanın neferleriyiz diyen Davutoğlu “Kocaeli’ye gelip de milliyetçilik yapanlar doğuda yoklar. Türkiye’nin her yerde biz varız. Dünyanın her yerinde Türk bayrağını gönderiyoruz. Balkanlarda her eve Türk Bayrağı, Kur’an-ı Kerim ve Türkçe sözlük gönderilmektedir” dedi. 

 

OSMANLIYLA GURUR DUYARIZ

CHP ve HDP aynı dili kullanmaktadır diyen Davutoğlu “Türkiye’nin dünyanı merkez ülkesi olduğunu AKP sağlamıştır. Bizi yeni Osmanlıcı diye şikayet edenlere sesleniyorum. Biz Osmanlıyla guru duyarız. Bunlar tarih cahilidirler. Osmanlıcaya neden düşman oluyorlar. Yerli savunma sanayisi kim bu duruma getirdi. Depreme ulaşamayan Türkiye’den bu duruma geldik” açıklamasında bulundu.

 

KOCAELİ MERKEZ

CHP’nin projesine gönderme de bulunan Başbakan Davutoğlu “Marmaray İzmit’e kadar gelecektir. İzmit Körfez geçişine bakın. Kocaeli – Ankara komşu kapısı oldu. İstanbul – Ankara 1.5 saate süper hızlı tiren ile inecektir. Kocaeli bu projelerin merkezidir. Kocaeli ülkenin her yerine ulaşır. İstanbul – İzmir Otoyolu arasın 3.5 saate iniyor” açıklamasında bulundu.

 

CİVELEK’İ SİLDİ

AKP Kocaeli il kongresinde saydığı isimlerden farklı olarak eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in ismini yapılan mitingde Başbakan Ahmet Davutoğlu saymadı. Davutoğlu “Kocaeli’de ahlak vardır. Nihat Ergün bakanlık yaptı. Karaosmanoğlu KBB başkanlığı yapıyor. Zeki Aygün milletvekilimiz. Gençlik kolları başkanımız il başkanımızdır” dedi. Davutoğlu’nun isim sayarken eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in isminin söylememesi dikkat çekti.    

 

SÖZ ALDI

Bilişim Vadisi’nin temeli atılıyor diyen Davutoğlu “Kılıçdaroğlu’nun rüyasını gördüğü çip fabrikası Kocaeli’de kuruluyor. Kocaeli merkez oluyor. 11’nde 11 yapalım mı? Sağlık merkezi yapalım mı?” derken, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Merhum Başbakan Necmettin Erbakan gibi alandan söz aldı. 

 

Serkan BORLAK – Hilal GÜDÜCÜ 

11150853_1100243543325828_1071785396931882215_n.jpg

dsc_0126.jpg

son.jpg

11263152_1626048650972902_4976649162700536787_n-001.jpg

ziya9769.jpg

 

23 Mayıs 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İZMİTLİ - EVET KOCAELİ SİZLERE 13 YILDIR HER TÜRLÜ MAKAMI VERDİ İKTİDAR BELEDİYELER AMA SANAYİ KENTİ KOCAELİYİ BİTİRDİNİZ 1500 TL ÇOK DEDİNİZ 2 İKRAMİYE OLMAAAAAAAAZ DEDİNİZ PEKİ BANA EKMEĞİ ÇOK GÖREN ŞİMDİ BİZDEN NE İSTİYOR SALTANATA DEVAM OLUR BAŞKA BİR EMRİNİZ VARMI KİRACIYIZ MAAŞ 950 KİRA 500 FATURALAR 300 KIŞIN ARTIYOR ÇOCUKLAR OKUYACAK YÜKSEK OKUL NEYLE EVLENECEK NASIL YEME İÇME VE DİĞER GİDERLER SİZLERİN BÖYLE DERTLERİ YO TABİİİ ANLAMAZSINIZ İŞİNİZEDE GELMEZ

Yanıtla . 0Beğen 23 Mayıs 19:55
01

İZMİTLİ - EVET KOCAELİ SİZLERE 13 YILDIR HER TÜRLÜ MAKAMI VERDİ İKTİDAR BELEDİYELER AMA SANAYİ KENTİ KOCAELİYİ BİTİRDİNİZ 1500 TL ÇOK DEDİNİZ 2 İKRAMİYE OLMAAAAAAAAZ DEDİNİZ PEKİ BANA EKMEĞİ ÇOK GÖREN ŞİMDİ BİZDEN NE İSTİYOR SALTANATA DEVAM OLUR BAŞKA BİR EMRİNİZ VARMI KİRACIYIZ MAAŞ 950 KİRA 500 FATURALAR 300 KIŞIN ARTIYOR ÇOCUKLAR OKUYACAK YÜKSEK OKUL NEYLE EVLENECEK NASIL YEME İÇME VE DİĞER GİDERLER SİZLERİN BÖYLE DERTLERİ YO TABİİİ ANLAMAZSINIZ İŞİNİZEDE GELMEZ

Yanıtla . 0Beğen 23 Mayıs 19:55
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR