Akar: CHP bu ülkenin dinamosu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başiskele İlçe Gençlik Kolları bayram kahvaltısında bir araya geldi. CHP Başiskele İlçe Gençlik Kolları tarafından Başi...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başiskele İlçe Gençlik Kolları bayram kahvaltısında bir araya geldi. CHP Başiskele İlçe Gençlik Kolları tarafından Başiskele sahilinde bulunan Alaçatı Cafe’de organize edilen bayram kahvaltısına İl Başkanı Yalçın Kuşkan, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan ve il gençlik kolları yönetimi, tüm ilçe gençlik kolları başkanları ve yönetimleri ile Başiskele ilçe yöneticileri katıldı.

 

‘ÖRGÜT GENÇLERİNDİR’

Açılış konuşmasını yapan İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Berkay Yılmaz, “Örgüt gençlerindir. Gençler varsa örgüt vardır. Değerli partidaşlarım  Kobani’de insanlık dramı yaşanırken Ortadoğu’da oluk oluk kan akarken nasıl kutlanır bu bayram. Ama Başiskele İlçe Örgütüm adına hepinizin kurban bayramını kutluyorum. Bu bayramın halkımıza ve dünya halklarına barış getirmesini en devrimci duygularımla temenni ediyorum” dedi.


‘SORUNLARI DİLLENDİRMEYİN’

Ardından söz alan Yalçın Kuşkan, “Bazı sorunlar yaşanabilir. Önemli olan bu sorunları büyütmeden çözmek. CHP her zaman gençlerle birlikte bunu bilin. Partimizde kadın ve gençlik kollarının ayrı bölümleri olduğundan bazı sorunlar çıkıyor. Ama bunları fazla dillendirmeyelim. Kendi içimizde konuşalım, halletmeye çalışalım. Başiskele orta vadede CHP’nin birinci çıkacağı bölgelerden biri. Ciddi bir değişim var” şeklinde konuştu.


‘ÜÇ VEKİLDEN FAZLASI İÇİN ÇALIŞMALIYIZ’

Kuşkan, “Yerelde iktidara alternatif görülmediğimiz için oyumuz düştü. Ama genel seçimlerde Başiskele’de yüzde 20’nin üzerinde bir oy alacağımız bir bölge” dedi. Genel seçimlere de değinen Yalçın Kuşkan, “Üçü alta çekmeyi değil, bu üç milletvekiline ne kadar daha katabiliriz bunun için çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

Son olarak söz alan Haydar Akar ise “Hataları örnek alarak siyaset artık yapmayacağız. Bizim iyi taraflarımızı almaya çalışın. Yıllardır hep birbirimizi eleştirdik. Bu birlik ve beraberliğimizi daha ideolojik hale getirelim. Başiskele de hızlı bir dönüşüm var. Bu yüzden ciddi bir potansiyelimiz var. Siyasette uzun soluklu yol almak için, çok çalışmalısınız” dedi.

 

‘BİRBİRİNİZİ MOTİVE EDİN’

Akar, “Gelecekte her biriniz bir milletvekili, ilçe başkanı, il başkanı olabilirsiniz. Eksiklerimizi öne çıkarmak değil, iyi taraflarını görüp teşekkür etmeyi bilmelisiniz. Birbirinizi motive etmeye çalışın. 2015 yılının partimize hayırlı olmasını diliyorum “ dedi. Konuşmasında Kobani’ye de değinen Akar, “Mecliste tezkere geçti. Biz red oyu verdik. Çünkü bu Suriye’ye girme projesiydi. CHP bu ülkenin dinamosu. CHP kuşatılmamış ele geçirilmemiş bir güç” ifadelerini kullandı. Berfu SOYSAL

toplu-007.jpg

08 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR