Bir Cuma namazı hatırası

Genelde bu paylaşımları bazı mesajları da içinde barındırır. Artık yaşadığı bir olay mı, yoksa kulaktan duyma bir mevzu mu, açıkçası bilemiyoruz. Anca...

Genelde bu paylaşımları bazı mesajları da içinde barındırır.

Artık yaşadığı bir olay mı, yoksa kulaktan duyma bir mevzu mu, açıkçası bilemiyoruz. Ancak ilginç bir hikayeyi sosyal medyadan “Hali” başlığı altında paylaşmış.

“Cuma namazındaydık. Sağ tarafımda yaşlı bir adam, onun sağında ise tek kişilik boş yer vardı. Yaşlı adam, farza kalkarken arkaya döndü ve boşluğun gerisinde duran 13-14 yaşlarındaki gence; safı doldur evlat, dedi. Gel yanıma. Çocuk, mahcup bir ifadeyle; mümkünse burada kılmak istiyorum, diye kekeledi. Oraya başkası geçebilir. Yaşlı adam, çocuğun üzerinde bulunduğu uzun tüylü yeşil halıyı göstererek:

Ne o dedi. Yoksa orası daha yumuşak diye mi gelmiyorsun? Ve öfkeyle devam etti: Anne kuzusu ne olacak... Namaz bittiğinde, yaşlı adamın Cuma'sını tebrik ettim. Arkadaki genç de gelerek onun elini öptü. Adam, söylediklerine çoktan pişman olmuştu. Delikanlının nurlu yanaklarını okşarken:

Sana “anne kuzusu” dediğim için kusura bakma yavrum dedi. Bir anda ağzımdan kaçtı işte... Çocuğun gözleri dolu doluydu. Başını yere eğerken; “Söylediklerinizde haklısınız efendim, dedi. Üzerinde namaz kılmak için ısrar ettiğim halı, vefat ettiğinde annemin tabutuna örtülmüştü. Orada secdeye kapandığımda, sanki beni kucaklamış gibi oluyor da...”

İlginç bir hikaye.

Bazen insan böyle olur. Anne çok başka bir şey çünkü…

26 Eylül 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR