Yenilikçi KOBİ’ye 150 milyon TL fon

Türkiye Yatırım Fonu’nun kuruluşu için imza atan Bakan Şimşek, yenilikçi fikirleri ve Ar-Ge’yi önemli ölçüde desteklerini belirterek, şöyle konuştu:...

Türkiye Yatırım Fonu’nun kuruluşu için imza atan Bakan Şimşek, yenilikçi fikirleri ve Ar-Ge’yi önemli ölçüde desteklerini belirterek, şöyle konuştu:

 

“YENİDEN YAPILANACAK”

“Kalkınma Bankası’nı yeniden yapılandıracağız. Şu anda işlevsel olmayan bir bankamız. Özellikle bu alanda ekosistemin bir bileşeni olarak bankayı daha iyi işletmemiz gerekiyor. Ar-Ge reform tasarısının bu hafta içerisinde kabul edilmesini bekliyoruz. Fikirlerin ticarileşmesine, yani ürünün geliştirilmesine ağırlık veriyoruz.”

 

İLETİŞİM VERGİLERİ

“Maliye Bakanı olarak yapmam gereken ama yapamadığım, yani başarılı olamadığımız alanlardan bir tanesi, oluşan mali alanı, iletişim vergilerini aşağı çekmekte kullanamamaktır” diyen Şimşek, “Bir öz eleştiri yapacak olursam, bu konu adım atmamız gereken bir alan. Teknolojinin daha ucuza kullanılmasını sağlamalıyız. Cep telefonunda özel iletişim vergisi yüzde 25’ti, bunu yüzde 5’lere kadar çektik ama hiç olmaması lazım” diye konuştu.

17 Şubat 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR