TEKSİF İŞ’TE MUSTAFA KARATAŞ GÜVEN TAZELEDİ

Evcut Başkan Mustafa Karataş’ın tek aday olarak yer aldığı Teksif İş Sendikası Kocaeli Şubesi 13. olağan Genel Kurulu geçtiğimiz Emex Otel’de yapıldı....

BÜYÜT

Evcut Başkan Mustafa Karataş’ın tek aday olarak yer aldığı Teksif İş Sendikası Kocaeli Şubesi 13. olağan Genel Kurulu geçtiğimiz Emex Otel’de yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Genel Kurula, Genel Başkan Yardımcıları Metin Kır, Ali Seyban, CHP Milletvekili Haydar Akar, CHP eski Milletvekili Bekir Yurdagül ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

BİRLİK MESAJI VERDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Genel Kurul’da Divan Kurulunda, İbrahim Öner, Gültekin Bozan, Turan Eyice, Recep Kahveci, Engin Yoldadurmaz isimleri yer aldı. Programın açılış konuşmasını Teksif İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Karataş yaptı. Başkan Karataş, birlik ve beraberlik mesajlarını verdiği konuşmasında, zor bir dönemden geçtiklerini ifade ederek gelecek dönemde de dayanışma içinde olmak istediklerini söyledi.

‘İMAJIMIZI YENİLEMELİYİZ’
Sözlerine devam eden Karataş, “Birey özgürse toplumda özgürdür. Maalesef günümüzde kraldan çok kralcı var. Taşeronlaşma yaratıldı, en son istenen de kıdem tazminatına saldırı başlatıldı. Burada çuvaldızı kendimize batırmalıyız. Delegeleri kaldırıp konfederasyon seçimi yapmalıyız. İmajımızı yenilemeliyiz. Kısacası birbirimize kenetlenmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

AKAR: SANAL BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ
CHP Milletvekili Haydar Akar ise Türkiye’nin sanal bir halde yaşadığını söyleyerek, “Burada maddi geliri fazla olan insanlar toplumun gerçek sorunları ile ilgilenmiyor. Sendikacılık maddi gelire yönelik olmamalı. Bize verilen haklara sahip çıkamadık. Anayasaya herkes katılsın ki birliktelik olsun. Çünkü yapılan hiçbir şey meckliste bilinçli bir şekilde değerlendirilmiyor. Türkiye’de ki işçi sınıfı bana göre yeterli değil” dedi. 4+4+4 eğitim sistemi hakkında konuşan Akar, “İşçi memur herkes bu sisteme tepki göstermeliydi. Mecliste 24 kurul dinlendi 22 kurul buna karşı çıktı. Bu tüm halkın sorunuydu” ifadelerini kullandı.

‘İKTİDAR AYAĞINI DENK ALSIN’
Genel Başkan, Nazmi Irgat, “Büyüme oranı nerde? Hangi yatırım yapıp hangisini çözüyorsunuz? Müteşebbisin önünü aç. Bu ülkede bu kadar işsizlik varken bu ülkenin insanlarının bu ülke için yatırım yapmalarını sağla. Biz hem üreten hem tüketen hem de seçmeniz. Siyasi iktidarlar ayağını denk alsın” dedi.

Şu anda gündemde olan anayasa konusuna değinen Genel Başkan, “Biz çalışanlar olarak anayasada bir değişiklik göremeyeceğiz. Kimse bize karşı samimi olmuyor. Aldatılıyoruz” ifadelerini kullandı. İşçi eylem yapmayıp da ne yapacak. Türkiye’nin hukuk devleti olduğu hala tartışılıyor. Bu dönemde var olan kırgınlarımızı en iyi şekilde aşmayı hedefliyoruz. Emek sınıfının büyük bir mücadele içinde yer alması gereken bir dünyada yaşıyoruz.

04 Haziran 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR