Kartepe’ye yeni bir konak merkezi; CEVİZDİBİ BUTİK OTEL

Kartepe’nin en gözde mekanlarından Cevizdibi Restaurant, 2012 yılı itibariyle 18 odalı bir butik otelle hizmet vermeye başladı. Cevizdibi Butik Otel’i...

BÜYÜT

Kartepe’nin en gözde mekanlarından Cevizdibi Restaurant, 2012 yılı itibariyle 18 odalı bir butik otelle hizmet vermeye başladı. Cevizdibi Butik Otel’in sahibi Musa Ejderoğlu amaçlarının Kartepe turizmine katkı sağlamak olduğunu söyledi

İlimizin turizm sektörü açısından en önemli ilçelerinden biri olan Kartepe’de yıllardır Kocaelilileri buluşturan yeşillikler içindeki cennet Cevizdibi Restaurant yeni yıla yeniliklerle girdi. Soğuksu Mahallesi Sapanca Yolu Caddesi Maşukiye adresinde yer alan Cevizdibi Restaurant artık 18 odalı Butik Otel’iyle hafta sonunu Kartepe’de geçirmek için tatilcilere de hizmet verecek.

AMAÇ İLÇEYE KATKI SAĞLAMAK
Restoran bölümünün hemen üzerinde yer alan 2 katlı butik oteliyle hem Kocaelilileri hem de çevre illerden ilimize gelmek isteyen tatilcileri ağırlamaya amaçlayan otelin ve restoranın işletmecisi Musa Ejderoğlu, amaçlarının Kartepe turizmini canlandırmak ve konukların ilçeye katkı yapmasını sağlamak olduğunu söyledi.

400 BİN TL’YE MAL OLDU
18 adet konforlu oda ile hizmet verdiklerini kaydeden Ejderoğlu, “Otelimiz 400 bin TL’ye mal oldu ve yılbaşından itibaren hizmet vermeye başladı. Odalarda lüks bir otelde ne varsa mevcut. Diğer taraftan otelin mimarisine de büyük önem gösterdik. Otele girenler ahşap renginin ağırlıkta olduğu bu sıcak yapıyı hemen fark ediyor” dedi.

2 KİŞİ KAHVALTI DAHİL150 TL’DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Konaklama ücretleriyle ilgili de bilgi veren Ejderoğlu, “Hafta içi 10 TL. Fakat çatı katımız 200 TL. Hafta sonu ise bu ücretlere 50 TL ekliyoruz. Diğer taraftan bir gece otelde kalanlar diğer gün kahvaltının ardından gitmiyor. O gün de akşama kadar kalabiliyorlar. Çünkü biz insanların Kartepe’de vakit geçirmelerini istiyoruz” diye konuştu.

TAM PANSİYON OLMASIN
İşletmecileri bu tarz yatırımlara teşvik etmek istediklerini vurgulayan Ejderoğlu, “Tam pansiyon otellerin Kartepe’ye hiçbir faydası yok. Çünkü insanlar otele girdikten sonra hiç çıkmıyor. Bizim amacımız ise müşterilerin ilçeye, ilçe esnafına katkı sağlamaları, Kartepe’nin doğal güzelliklerini görmeli” dedi.

OTEL İÇİN ADIM ATILIYOR
Musa Ejderoğlu, butik otel noktasında ciddi adımların atılmaya başlandığına vurgu yaparak, “Birçok işletmecinin bu noktada adım attığını görüyorum. Bu Kartepe için çok sevindirici bir gelişme. Çünkü turizm sadece doğadan ibaret değil. Özellikle çevre illerden gelen insanlara bu tip hizmetleri de vermeliyiz” diye konuştu.

RİNG SEFERLER OLMALI
Kartepe’nin üst bölgelerine ulaşım noktasında bir sıkıntının olduğunu belirten Ejderoğlu, “Kartepe Belediyesi, halkı Kartepe’ye çekmek için mutlaka ring seferleri koymalı. Çünkü ciddi bir trafik sorunu var ve bunu ancak ring seferleri çözer. Bu noktada biz turizmciler belediyenin desteğini bekliyoruz. Belediyenin araçlarının belirli giderlerini de karşılamak istiyoruz” dedi.

İNDİRİM YAPMAK İSTİYORUZ
Butik otellere de katkı sağlanması gerektiğini vurgulayan Ejderoğlu, “5 yıldızlı oteller lokal çalışıyorlar ve bölgeye hiç katkı yapmıyorlar” dedi. Ejderoğlu, Cevizdibi Restaurant’a da vatandaşları beklediklerini vurgulayarak, “Onlara indirim yapmak istiyoruz. Gruplara, Kocaelililere ve tüm vatandaşlarımıza temiz, güvenilir bir hizmet sunmak bizim amacımızdır” dedi.

28 Ocak 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR