Bahri Yavuz'dan KEV çıkışı

BİZİM NE YAPTIĞIMIZ ÖNEMLİ Başkan Yavuz sözlerine önceki gün çekişen fikstürü değerlendirerek başladı ve şu şekilde konuştu. "Ülkemizin son günlerde...

BİZİM NE YAPTIĞIMIZ ÖNEMLİ

Başkan Yavuz sözlerine önceki gün çekişen fikstürü değerlendirerek başladı ve şu şekilde konuştu. "Ülkemizin son günlerde içinden geçtiği süreç hepimizin malumu. Enerjimiz haliyle düştü. Allah tekrarından korusun. Sezonu açtık. Eğlenceli, aksiyon dolu, şenlikli bir yıl bizi bekliyor. Fikstürümüz de belli oldu. 3 tane hafta içi maçımızın olması memnuniyet verici. Kartal maçımız da hafta içi olacak. Ancak fikstürden ziyade bizim ne yaptığımız önemli.

 

NEFES ALAMADIK

Sezon başında oynayamayacak futbolcularımızın durumu önemli. Bunu çözmeye çalışıyoruz. Hocamızın da haklı olacak konu ile ilgili endişesi var. Bunu çözersek tam kadro lige gireceğiz. Girişimlerimiz sürüyor. Ancak ne olursa olsun şikayet etmeden, dertlenmeden, elimizdeki imkanlarla mücadele edeceğiz. Geçtiğimiz sezon bittikten sonra dinlenmeye hiç fırsat bulamadık. KEV Genel Kurulu, futbolcularla görüşme derken bayram tatili geldi nefes aldık diye sevinirken, malum askeri kalkışım gerçekleşti. Ülkemizin menfaati, kulübün ve şehrimizin menfaatlerinin çok çok önünde.

 

ŞEHRİN DUYGUSUNU YÜKSELTECEĞİZ

Takımı nasipse Cuma günü (Yarın) kampa gönderiyoruz. İlk hazırlık maçımız da Pazar günü. 4,7 ve 10 Ağustos'ta 3 maçımız da daha olacak. Dönüşe kadar biz de şehirdeki duyguyu biraz daha yukarıya çekmek istiyoruz. Kombineler ile ilgili hazırlıklarımızı yapıyoruz. 10 Ağustos itibari ile de duygumuz geçen yıl ki gibi olacaktır. Sizin de desteğinize çok ihtiyacımız var.

 

GECE MAÇI OYNAMAK İSTİYORUZ

İlk haftalardaki mevsim sıcaklıklarını da dikkate alarak gece maçı oynama isteğimizi federasyona bildireceğiz. Tekirdağ maçı da bunlardan birisi olacak. Hem de maç Cumartesi. İnşallah olumlu karşılanır. Tekirdağ, Kartal ve diğer tüm maçlarla ilgili deplasman yasağı getirilmesi kesinlikle isteğimiz dahilinde değildir. Deplasmanda maç izlemek futbolseverin hakkı. Evet biz 2 yıl önce 4 saat küfür yedik ancak takımımızı destekledik. Onlar kendilerine yakışanı yaptılar. Bizim için önemli olan sportif mücadeledir. Gelsinler, hepsinin güvenliğini de sağlayalım.

 

BİZ BU SÜRECİN İÇİNDE DEĞİLİZ

KEV Tesisleri'nin mühürlenmesi söz konusu olmuş. İşletmecinin yaz sezonu için aldığı düğünler, yabancı takımların hazırlık kampları ile ilgili programları var. Otelin mühürlenmemesi ile ilgili bizden destek bekliyorlar. Israrla bizi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar ancak biz bu sürecin her hangi bir yerinde olmayacağımızı daha önce de belirtmiştik. Çünkü olay bizim ile ilgili değil. Büyükşehir'in tasarrufu. Zamanında biz KEV ile ilgili bir sorumluluk almaya çalıştık, KEV Genel Kurulu uygun görmedi.

 

BİZİM DERDİMİZ BİZE YETER

KEV Genel Kurulu, mevcut siyasi iktidarın ve Sayın Bakanın KEV'in şimdiki yapısına çok sıcak baktığını ifade etmişti. O yapının bizim dertlerimize çözüm bulmasını istiyoruz. Bizim derdimiz zaten bize yeter. Bakın kampa gideceğiz. İnanın maliyetli bir kamp. Biz kendi sıkıntılarımız ile uğraşırken KEV yönetimi de içlerindeki sıkıntıyı çözmeli. Onlar, KEV Genel Kurulu'ndan bir sorumluluk aldılar. Görevlerini yapmaya davet ediyorum.

 

O DURUŞU GÖSTERSİNLER

Tesisler ve Kocaelispor ile ilgili nasıl sorumluluk alacaklarsa alsınlar, o duruşu göstersinler. Bakanımız ile Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüşmeliler. Bir çözüm önerileri varsa bunları sunmalılar. Genel Kurul günü insanlara bir taahhütte bulunuldu ve "Biz bu işi çözmek için göreve talibiz" denildi. Bizim de bir takım iddialarımız vardı. Bekliyoruz. Nasıl bir çözüm önerileri olduğunu merak ediyoruz.

 

ŞEHRE BORÇLULAR

KEV'in yeni başkanı Zeynel Başlak oldu. Zeynel Bey'in nezdinde, İsmail Kalkandelen ve tüm yönetim kurulundaki herkesi Kocaelispor Kulübü olarak göreve davet ediyoruz. Ben de KEV üyesiyim ve böyle bir hakkımız olduğunu düşünüyorum. Lütfen KEV yönetimindeki herkes mesailerinin tamamını KEV arazisinin üzerindeki menkulün nasıl değerleneceği ile ilgili harcasınlar. KEV Genel Kurulu onlara bunu yapmaları için yetki verdi. Yaptıkları girişimleri de basın mensupları aracılığı ile şehrimizle paylaşsınlar. Bence şehre bunu borçlular.

Erdem ÖVÜÇ

27 Temmuz 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR