Şeker’den çöp brifingi tepkisi

Körfez ilçede bulunan mahalle muhtarlarından oluşan heyet, geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temaslarda bulundu. Körfezli muhtarla...

Körfez ilçede bulunan mahalle muhtarlarından oluşan heyet, geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temaslarda bulundu. Körfezli muhtarlar, Meclis ziyareti sırasında ilimizdeki milletvekilleri ile bir araya gelerek gündem üzerine sohbet etme imkanı buldu.

 

VEKİLLERLE GÖRÜŞTÜLER

Yapılan ziyaretlerin ardından muhtarlar, ilimizin milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır ve Cemil Yaman’ın da hazır bulunduğu toplantıda bir araya geldi. Yapılan toplantı sırasında Körfez ilçenin sorunları da konuşuldu. Muhtarlar ayrıca CHP Milletvekili Haydar Akar ile de bir araya geldi.

 

VEKİLLERE DOSYA VERDİLER

Bu arada yapılan toplantı sırasında Körfezli muhtarlar, AKP’li milletvekillerine bölgelerinin sorunlarına ilişkin bir de dosya sundular. Banliyö tren durakları, SEDAŞ sorunu, otogar talebi, köylerdeki imar sorunları, otoban bağlantı yolu ve İlimtepe bölgesine yapılması planlanan çöp fabrikası ile ilgili sıkıntılara dosyada yer verildi.

 

ŞEKER’DEN ŞOK TEPKİ

Bu arada AKP’li vekiller ile yapılan toplantıda özellikle çöp konusu üzerinde duruldu. Atık bertaraf tesisi adı ile yapılacağı belirtilen tesisle ilgili konuşan iktidar milletvekilleri, yerle ilgili henüz net kararın verilmediğini dile getirdi. Bu arada milletvekili İlyas Şeker, henüz yerin kesinleşmemesine rağmen körfezli muhtarlara brifing veren Büyükşehir yetkililerine de tepki gösterdiği öğrenildi.

01 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR