Alikahya’daki hastane Derince’ye bağlandı!

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, makamında düzenlediği basın toplantısı ile Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’n...

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, makamında düzenlediği basın toplantısı ile Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanması ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamaya Ergüney’in yanı sıra SEKA Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr. Burak Karabulut, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Soner Şahin ve genel sekreter yardımcıları katıldı. Ergüney, yapılacak yatırımın projesinin hazırlandığını cihazlar hariç 5-6 milyon lirayı bulacağını kaydetti. Birleşme ile hastaneye yaklaşık 70 personelin alınacağı da belirtildi.

 

YENİ YATIRIMLAR

İki hastanenin birleşimi ile ilgili yatırımların belirlendiğini kaydeden Şenol Ergüney, “Hastanede bazı yatırımlara ihtiyaç duyuluyor ve biz de bu yatırımları belirledik. Perinatoloji olarak bilinen doğum yapan kadınların doğum sonrası yaşayacağı sıkıntıların çözümünü içeren bir bölüm kuracağız. Ayrıca bebek sahibi olmayan çiftlerimize yönelik de çalışmamız var. Tüp Bebek Merkezi’ni kuracağız. Yoğun bakımdaki yatak sayısı 22’den 50’ye çıkarılacak. Yoğun bakımlarımızdan 44’ü yeni doğan olacak. Bu hastane yeni doğan üzerinde ciddi bir güce ulaşmış olacak” ifadelerini kullandı.

 

ANNE OTELİ GELİYOR

Yapılacak yatırımların ardından bakanlığın atamalarının da olacağını söyleyen Ergüney, “Anne Oteli tüm hastanelerimizde var. Yeni yapılacak fiziki yatırımlarla çok daha profesyonel bir otel yapılacak. Çocukları yoğun bakımda olan annelerin tüm giderleri tarafımızdan karşılanacak ve bu otelde daha huzurlu bir ortamda ağırlayacağız” dedi.

 

AKADEMİK PERSONEL ŞART

Bu yatırımları yaptıklarında bölgede hastanenin referans hastane olma özelliği kazanacağını söyleyen Genel Sekreter Ergüney, “Burada daha akademik personelin olması gerekiyor. Bu atamalar sadece eğitim ve araştırma hastanesine oluyor. Bunun için hastanemizi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne mali ve tıbbi olarak bağlayacağız. Bunu devletin kaynaklarını daha verimli kullanmak için yapıyoruz. Ulaşım sorununu Büyükşehir ile çözeceğiz. Ayrıca oluşacak yoğunluğun azaltılması noktasında şehir merkezinde yeni bir semt polikliniği düşünebiliriz. Kızılay binası bu konuda müsait” değerlendirmesinde bulundu.

 

PERSONEL HAREKETLİLİĞİ OLMAYACAK

Ciddi bir personel hareketi planlamadıklarının altını çizen Ergüney, şöyle devam etti: “Doktorlarımızla toplantı yaptık ve nasıl planlamamız gerektiğini konuştuk. Elbette zamanla hareketlilik olacaktır. Personeli mağdur edecek bir çalışma olmayacak. Görev dağılımlarını Başhekimlerimiz yapacak. SEKA’da çalışanlar orada, burada çalışanlar ise burada devam edecek. Birleşme sağlanınca da Derince’den uzmanlar gelecek.”

 

ÇOCUK YOĞUN BAKIMI 22 OLACAK

Çocuk yoğun bakımının Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 7 yatak olduğunu belirten Ergüney, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu alanda hizmet veren çok az sayıda hastane var. Biz bu yatak sayısını 22’şe çıkaracağız ve çalışma Derince’de olacak. Yeni doğan ve çocuk yoğun bakım arasında büyük fark olduğu için burada yapmıyoruz. Burası tamamlandığında İstanbul’dan sonra en fazla çocuk yoğun bakımı bizim olacak. Bakanlıkta bize çocuk yoğun bakım uzmanı gönderecek.” Serkan BORLAK

22 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR