Civelek: İstediğimiz vekil sayısı çıkmazsa başörtünüz elinizden alınır

AKP Körfez Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi, Tütünçiftlik Kültür Merkezi'nde saat 17.00'da başladı. Konuşmaların ardından saat 19.00'da seçime geçi...

AKP Körfez Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi, Tütünçiftlik Kültür Merkezi'nde saat 17.00'da başladı. Konuşmaların ardından saat 19.00'da seçime geçildi. Divanın kararıyla seçimin açık oylama usülü yapılması kararlaştırıldı. Kongredekilerin de onayının ardından açık oylama yapıldı. Oylama sonrası Kadir Alçık yeniden başkan seçilerek yoluna devam etti.

 

YOĞUN KATILIM

Kongre sonrasında AKP Körfez İlçe’nin 30 kişilik Gençlik Kolları Yönetimi ve 48 kişilik İl Gençlik Kolları Kongre Üyesi seçildi. Kongreye, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Recep Seyyar, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, il Yöneticisi Mehmet İpşiroğlu, Körfez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Duran, Körfez ilçe Başkanı Av. Osman Badem, Körfez eski İlçe Başkanı Engin Koyun, Körfez belediye Başkan yardımcıları ve partililer katıldı.

 

SEÇİMLERE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE GİRECEĞİZ

"AKP’nin gençliğinde görev almaktan gurur duyuyorum. Körfez'imizde sayısız güzelliklere birlikte imza attık" diyen İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Alçık, "Ben değil, biz biliriz düşüncesiyle hareket etti. Soğuk, sıcak, kar, kış demeden her daim yol aldık. Bize desteklerini esirgemeyen tüm partililere teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

İLK DURAK 2015

Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, “Gençlik Kollarımızda bu dönem yer alacak olan ve bu dönem yeni aramıza katılan genç kardeşlerimize bu görevin ne kadar şerefli olduğunu hatırlatmak istiyorum.  Bu vesileyle 2023 hedefimize giden yolda ilk istasyon olan 2015 seçimlerine dayanışma içerisinde gideceğiz’’ dedi.

 

"ALLAH ŞER GÜÇLERDEN KORUSUN"

İsmail Baran, "Paralel yapı, şer güçler var. Allah bunların şerrinden cümlemizi korusun. Ak Parti davamızın yeryüzünde başarılı olması için varız. Çoğunluğu elde etmek için bu seçimler çok önemli. Kapı, kapı dolaşacağız." diye konuştu.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ise, "Teşkilatımızın, Kadın Kollarımızın bizler için ayrı göz olduğunu biliyorsunuz. Genç Kardeşlerimize gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

YENİ TÜRKİYE

"Gençliği siyasete katamayan hareketler, demokratik harekette geriden gelmeye mahkumdur" diyen İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, "Yeni Türkiye’nin kurulması için çalışan Kocaeli Körfez gençliği var. Gücünü medeniyet tarihinden alan gençliktir. İşimiz zor, yükümüz ağır, olağan kongremizin hayırlar getirmesini diliyorum’’ sözlerini kaydetti.

 

ÜŞÜYÜNCE ŞEHİTLERİ ANDI

Kongrede yapılan konuşmalar sırasında kürsüye çıkan İl Başkanı Civelek salonun soğuk olduğunu söyleyerek, "Sarıkamış’ta şehit olan askerleri anıyoruz. Biz donmadık ama burada üşüdük’’ dedi.

 

İSLAM’A KARŞI HAREKET VAR

"Bu seviyeyi daha yukarıya taşımak lazım" diyen İl Başkanı Mahmut Civelek, "Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin ne zaman kurulduğunu, Osmanlı’yı, Selçuklu’yu biliyoruz. Hamd olsun 1000 yıllık tarihe sahip olduğumuzu biliyoruz. Fransa’ da İki tane terörist gitti Peygamber Efendimizin karikatürünü çizen 12 kişiyi öldürdü. Gerek El Kaide, ve diğerleri, laboratuvarlarda kurulmuştur. Bugün Fransa'da teröre lanet yürüyüşleri var. Bizler böyle Şehitlerimize sahip çıkma yürüyüşü yapamadık. Dünya da İslam’a karşı hareket var’’ ifadelerini kullandı.

 

ZAMAN GAZETESİ HEMEN KARARDI

2015 seçimlerinde bütün her şeyi perçinledikten sonra çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Civelek, "Zaman gazetesinin Türkiye ve dış Ülke de baskısı var. Fransa’da katliam olunca hemen rengi siyah oldu. Peki Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz öldürülürken, Esma kardeşimiz öldürülürken neredeydiler, sesleri çıkmadı. Bu can bu tende olduğu sürece onlarla mücadele edeceğiz. Arkadan hançerleyerek değil, yüzlerine okuyarak gerçekleştireceğiz. Her gün parti kuruluyor, bu milletin gözüne böyle giremezsiniz, Ak Parti’nin böyle derdi yok. Seçimlere kadar rehavete düşmeden kandırılmış kardeşlerimize de anlatarak çalışacağız.’’ dedi.

 

BAŞÖRTÜNÜZÜ ALACAKLAR

Civelek yaptığı konuşmada, seçimlerde 330 milletvekili çıkmaması halinde Anayasa’nın değiştirilemeyeceğini söyleyerek, "Bu seçimlerden istediğimiz milletvekili sayısı çıkmazsa kazanılan her şeyi kaybederiz, başörtünüz elinizden alınır’’ dedi. Serkan BORLAK

 

Yapılan oylama sonrasında seçilen liste şu şekilde belirlendi:

İLÇE GENÇLİK KOLLARI YÖNETİMİ

Kadir Alçık, Adem Koyun, Ahmet Sinan Fidan, Gökmen, Gökmen, Harun Yazıcı, Necati Sezai Yılmaz, Enes Dodoloğlu, Feyzullah Saraç, Ömer Furkan Koçak, Harun Yarşibaş, Bilal Gür, Emre Kökçan, Yasin Gözalan, Muhammed Rıda Dülge, Fatih Okutan, Mustafa Gencer, Mustafa Moğul, Mahmut Yavuz, Serdar Özdemir, Erdem Alp, Feyyaz Rıdvan Kaba, Serkan Yiğit, Recep Yıldırım, Doğan Önal, Zeynep Hatipoğlu, Ayşenur Cerit, Yasemin Yıldırım, Serap Şenlik, Burcu Ünsal, Merve Helvacı.

 

İL DELEGELERİ

Kadir Alçık, Adem Koyun, Ahmet Sinan Fidan, Gökmen, Gökmen, Harun Yazıcı, Necati Sezai Yılmaz, Enes Dodoloğlu, Feyzullah Saraç, Ömer Furkan Koçak, Harun Yarşibaş, Bilal Gür, Emre Kökçan, Yasin Gözalan, Muhammed Rıda Dülge, Fatih Okutan, Mustafa Gencer, Mustafa Moğul, Mahmut Yavuz, Serdar Özdemir, Erdem Alp, Feyyaz Rıdvan Kaba, Serkan Yiğit, Recep Yıldırım, Doğan Önal, Zeynep Hatipoğlu, Ayşenur Cerit, Yasemin Yıldırım, Serap Şenlik, Burcu Ünsal, Merve Helvacı, Adem Kaya, Samet Sezgin, Burçin Cesur, Emel Aydoğan, Fuat Eroğlu, Hüseyin Erdem, Güncer Yeten, Doğukan Gülşan, Faruk Reis, Yusuf Celal Karabulut, Salim Mollaoğlu, Erdal Uçuk, Ferhat Tanyeli, Yaşar Öztürk, Mahmut Soydaş, Şener Söğüt, Fehmi Öztürk, Yunus Emre Yıldırım.

12 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR