Doğalgaza Gelecek olan Zammın Sinyalleri

Doğalgaza Gelecek olan Zammın SinyalleriEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, benzin zammının ardından doğalgaza da zam yapılacağı yönünde sinyal v...

BÜYÜT

Doğalgaza Gelecek olan Zammın Sinyalleri
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, benzin zammının ardından doğalgaza da zam yapılacağı yönünde sinyal verdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, benzin zammının ardından doğalgaza da zam yapılacağı yönünde sinyal verdi. Gazetecilerin bu yöndeki sorusuna net yanıt vermeyen Bakan Yıldız, "Ham petrolün yüzde 92'sini, doğal gazın yüzde 97,5'ini ithal eden bir ülke olarak ham madde ve döviz fiyatlarının artmış olmasından hoşlanmıyoruz" dedi.

Bakan Yıldız, kaçak elektrikle etkin mücadele başlatılacağını ve 2015 yılı sonunda Türkiye'de yüzde 15 olan kayıp kaçak oranını yüzde 9-10 seviyesine çekmeyi hedeflediklerini de kaydetti. Bakan Yıldız, Şanlıurfa temasları kapsamında bölgenin enerji sorununa ilişkin, bölge illerinin valileri, milletvekilleri ve bürokratları ile Polisevi'nde toplantı yaptı. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Bakan Yıldız, günün değerlendirmesini yapıp, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DOĞALGAZA ZAM SİNYALİ

Toprağa cemre düştüğünü hatırlatıp, bundan sonra çok soğuk yaşanmayacağına vurgu yapan Bakan Yıldız, bereket olarak yorumlanan kar ve yağmurların barajları doldurduğunu ifade ederek, doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruyu şöyle yanıtladı: "Şu ana kadar biz doğalgaz zammından ziyade vereceğimiz hizmetleri düşündük. Takdir edersiniz ki; ham petrolün fiyatı son aylarda çok fazla arttı. Bunlar bizim hoşlanmadığımız şeyler. Bölgemizdeki siyasi istikrarın sıkıntıya uğraması, Arap baharının getirdiği yükler enerji sektörüne olumsuz olarak yansıyor. Dolayısıyla dünyanın bize bu manada yük olduğunu görüyoruz. Ham petrolün yüzde 92'sini, doğalgazın da yüzde 97,5'ini ithal eden bir ülke olarak; ham madde ve döviz fiyatlarının artmış olmasından hoşlanmadığımızı belirtmek isterim."

Bakan Yıldız, gazetecilerin doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağı yönündeki ısrarlı sorusuna, "Ben sorunuzu anladım" şeklinde karşılık verdi.

09 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR