Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Akçaova yolundaki asfalt çalışmaları devam ediyor

Akçaova-İzmit arasına yeni yolKandıra ve İzmit’in köy ve mahalle yollarını yenileme çalışmasına başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akçaova ile İzm...

BÜYÜT

Akçaova-İzmit arasına yeni yol
Kandıra ve İzmit’in köy ve mahalle yollarını yenileme çalışmasına başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akçaova ile İzmit Yeşilova arasında bağlantıyı sağlayan Selametli-Çalca sapağından başlayan Kaynarca’da sona eren yolda çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Akçaova yolundaki asfalt çalışmasını yerinde inceledi.

KISA YOLDAN İZMİT’E ULAŞACAKLAR
Altyapı ve üst yapı çalışmaları devam eden 7 metre genişliğindeki yeni yol, Akçaova ve civarındaki köyleri kestirme yoldan İzmit’te taşıyacak. Sepetçi köyü üzerinden 34 Kilometre sonra Akçaova’ya gidilebilecek yeni yolda çalışmalar devam ediyor. 19 KM’lik yolun 9 KM’lik kısmına sıcak asfalt döküldü. 13 bin ton asfaltın harcandığı yolda Çalca sapağından Bulduk köyüne kadar ulaştı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Büyükşehir Belediyesi Kandıra Akçova’da devam eden Akçova Yolu için çalışmalarına hız verildi. Yolun Çalca sapağından itibaren başlayan asfaltlama çalışmalarını Fen İşleri Daire Başkanlığının teknik ekibi ile birlikte inceleyen Genel Sekreter Ersin Yazıcı, “Ekiplerimiz Çalca sapağından itibaren 19 kilometrelik kısmında asfaltlama çalışması hızla devam ediyor. 7 metre genişliğinde olan yolda alt yapı ve dolgu işlemlerinin yapılmasının ardından asfalt çalışmaları Çalca sapağından Bulduk köyüne kadar ulaştı” dedi.

ALTERNATİF YOL
Çalışmaların İzmit merkeze uzanan yol boyunca Çalca, Bulduk, Çağırgan Horozum ve Kaynarca köyleri içerisinden geçeceğini söyleyen Genel Sekreter Yazıcı, “Böylece köyler hem yeni hem de modern asfalta kavuşmuş olacak. Akçova’dan İzmit istikametine gidenler için Kandıra F Tipi Cezaevi’nden Kandıra Yolu kullanılarak gidenlere alternatif yol olma imkânı sunacak” şeklinde konuştu.

01 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR