Kocaeli’de 53. grup itfaiyeciler sertifikalarını aldı

Türkiye Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen 53. Grup Temel İtfaiyeci Eğitim programını tamamlayan itfaiyecil...

Türkiye Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilen 53. Grup Temel İtfaiyeci Eğitim programını tamamlayan itfaiyecilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Düzenlenen sertifika törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdürleri ve sertifika alan itfaiyeciler katıldı.

 

20 İTFAİYECİ SERTİFİKA ALDI

3 hafta süren eğitim programını tamamlayan 20 itfaiyeciye sertifika verildi. Sertifika alan itfaiyecilerden 16’sı Kuzey Kıbrıs, 3’ü Yalova, 3’ü de Kars itfaiyesinden. 74 il, 302 ilçe ve 11 ülkeden toplam bin 435 itfaiyeci Türkiye Belediyeler Birliği öncülüğünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi tarafından eğitildi.

 

KORUNMA EKİPMANI HEDİYE EDİLDİ

Sertifika alan itfaiyecilere, Kocaeli İtfaiye Eğitim Merkezi’nde teorik ve uygulamalı yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale, yüksekten ve alçaktan kurtarma operasyonları, tehlikeli kimyasallara müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket tarzı konularında eğitim verildi. Eğitim programı sonunda kursiyerlerin her birine tam takım itfaiyeci kişisel korunma ekipmanı da hediye edildi.

22 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR