Kartepe Belediyesi’nden örnek uygulama

İşçi sağlığı ve iş güvenliği kapsamındaki çalışmalarıyla örnek bir uygulamaya imza atan Kartepe Belediyesi, saha denetimleri ardından eksiklikleri be...

BÜYÜT

İşçi sağlığı ve iş güvenliği kapsamındaki çalışmalarıyla örnek bir uygulamaya imza atan Kartepe Belediyesi, saha denetimleri ardından eksiklikleri belirlenen personele 2015 yılında iş güvenliği eğitim planı hazırladı.

 

EMNİYET KEMERİ KULLANIMI DENETLENDİ

Personelinin iş yaşamı içinde güvenli, sorunsuz ve zahmetsiz çalışacak ortamlar sağlayan ve çalışanlarının can güvenliğini her şeyin üstünde tutan Kartepe Belediyesi, personelin iş sağlığı ve iş güvenliğini ön planda tutacak uygulamalarıyla örnek teşkil etmeye devam ediyor. Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde iş güvenliği uzmanı olarak görev yapan Gizem Çoşan, nezaretinde 4857 sayılı iş kanunu ve 6331 sayılı iş güvenliği kanunlarına istinaden belediye araçlarını kullanan personele güvenlik tedbirleri hakkında eğitimler verildi. Çoşan, ilk uygulamasına belediye araçlarındaki emniyet kemeri kullanımı kontrol ederek başladı. Araç içi can güvenliğinin en önemli adımı olan emniyet kemeri kullanımında tespit ettiği uygunsuzluklarla ilgili işlem başlatan ve personeli bilinçlendiren Coşan, “Güvenlik kontrollerimiz ve tedbirlerimiz yeni yılda artarak, kesintisiz olarak devam edecek” dedi.

 

Kartepe Belediyesi personelinin işe başlamadan önce güvenlik davranışlarını yerinde görmesi amacı ile denetim yapan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde iş güvenliği uzmanı olarak görev yapan Gizem Çoşan, personelin emniyet kurallarına uymasını artırmak amacıyla bilgilendirmelerde bulundu.

 

PERSONELE İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ANLATILACAK

İş Güvenliği Uzmanı Coşan, “İş güvenliği kanunu kamuda 2016 yılında uygulamaya konacak. Personelini önemseyen bir yönetim anlayışı sergileyen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in de hassasiyetle uygulanması konusunda talimatı bulunan bu uygulama yasal zorunluluk başlamadan belediyemiz bünyesinde uygulanmaya başladı. Saha denetimlerini belediyenin dış birimleri olan Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün personeline yönelik yaptık. Denetimlerde eksiklikler belirlendi. 2015 yılı iş güvenliği eğitim planı hazırlandı. Belediyemiz ocak ayı itibarıyla başlayacak olan eğitimlerle belediye çalışanlarının iş güvenliği kavramlarını öğrenmelerinin sağlanması ve iş güvenliği kültür oluşturulmasını amaçlamaktadır” dedi.

30 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR