Valilik seçim önlemlerini açıkladı

    30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde oy verme işlemlerinin ilimizde kanunlar çerçevesinde ve demokratik anlayış içe...

 

 

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde oy verme işlemlerinin ilimizde kanunlar çerçevesinde ve demokratik anlayış içerisinde her türlü baskılardan uzak, huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için gerekli olan güvenlik tertip ve tedbirleri alınmıştır.

 

1- Kocaeli ilinde 30 Mart 2014 Pazar günü 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerinde 1.178.089 seçmen, 4.026 sandıkta oy kullanacak olup, seçim güvenliğini sağlamak üzere 1262 polis ve 844 jandarma olmak üzere toplam 2106 güvenlik personeli görev yapacaktır.

 

2- 298 sayılı Kanunun 79’uncu maddesi uyarınca; oy kullanma süresince Kocaeli ilinde bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı tutulacak, her ne suretle olursa olsun ispirtolu içki satılması, içkili yerlerle umumi mahallerde her çeşit ispirtolu içki verilmesi, içilmesi yasaklanmıştır.

 

3- Oy verme günü, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka ruhsatlı dahi olsa hiç kimse silah taşıyamayacaktır.

 

4- Seçim günü sağlık problemi olup, evde sağlık hizmeti alan hastaların sorunsuz oy kullanabilmeleri amacıyla İl Halk Sağlığı bünyesindeki 444 38 33 nolu telefonu arayarak, evde sağlık hizmeti birimine müracaat etmeleri halinde; İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hastaların oy kullanabilmeleri için gerekli hizmet verilecektir.

 

SEÇİM YASAKLARI

1. Oy verme günü sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar alkollü içki satılması,

2. İçkili yerlerde her çeşit alkollü içki verilmesi yasak olacak.

3. Oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak.

4. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka kimse silah taşıyamayacak.

5. Radyolar ve her türlü yayın organlarınca saat 18.00'e kadar seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapılamayacak.

6. Bütün yayınlar saat 21.00'den sonra serbest olacak.

28 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR