Kanuni ve Fatih filmleriyle avunuyoruz

Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, “En büyük mesele savaş meselesidir. Ortadoğu da beklenen savaş başladığında hiçbir şey iflah olmaz. Tatbikatlara katı...

BÜYÜT

Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, “En büyük mesele savaş meselesidir. Ortadoğu da beklenen savaş başladığında hiçbir şey iflah olmaz. Tatbikatlara katılarak bir şey olmaz. Oyuncak mıdır bu? Kanuni ve Fatih filmleriyle avunuyoruz. Kanuni filmlerinde sadece haremi gösteriyorlar. Kanuni Sultan Süleyman hayatının her yılında sefere çıkmıştır. Ordunun başındadır. Bu filmi seyreden ne zannediyor? Hep haremde olduğunu düşünüyor” dedi
Adalet Eski Bakanı Şevket Kazan “2009 tarihinde yapılan genel seçimler öncesinde Balıkesir’den aday olmayı planlıyordum, sonra Bursa Teşkilatı gelerek oradan aday olmamı istediler. Bursa’dan aday olmam münasip görüldü, burada nasıl çalıştıysak orada da aynı şekilde çalıştık. Türkiye’de genel havanın üstüne çıkılamadı. Genel seçimler öncesinde 4 siyasi parti ittifak içerisinde seçimlere gidecektik. SP, BBP, DP ve TP olarak gidilecekti. Her hafta Cuma günleri bir araya geliyorduk. Hocamızın vefatına kadar bu görüşmeler devam etti. 1995 yılında yapılan ittifak gibi oldu. Sonradan mızıkçılık çıktı” dedi.

SAKALIMIZ YOK Kİ
Kazan “DP’yi kışkırttılar, ardından BBP sinerjimiz var demeye başladı. Her şey hazırlanmıştı. Seçime girilecek illerde kimlerin olacağı hakkında çalışma yapıldı. Son anda Erbakan Hoca hastanedeydi. Namık Kemal Zeybek DP adına Erbakan hocamızla görüşmek istedi. Hocayı o zaman değişik halde gördüm. Kendisiyle görüştüğümde pazartesi eve geçeceğim orada görüşürüz. Kısmet olmadı. Seçimler yapıldı, seçimler sonrasında keşke yapsaydık demeye başladılar. Sakalımız yok ki anlatalım. Seçimden sonraki pişmanlık geri dönüşü yoktur” açıklamasında bulundu.

ABD İŞGALİ BAŞLADI
Kazan, “Ülkemiz tarafa gidiyor. Meclis dışından frene basmamız mümkün değildir. Meclis dışından da olsa elimizden geleni yapıyoruz. Dış ilişkiler konusunda çalışma yapıyoruz. Libya konusunda hükümeti uyardık. Libya’ya vefa borcumuz vardı. Kıbrıs Barış Harekatında bizlere destek verdi. Komşularla sıfır sorun denildi. Şimdi sorun olmayan ülkemiz kalmadı. Her taraftan sorun icat edilir oldu. Önümüzde ki aylar kritik süreçtir. Radar ülkemize konuldu. İsrail’i korumak adına konur bunlar. KKK İzmir’e naklediliyor bu bir felakettir. Ülkemiz ABD işgali altındadır” dedi.

KANUNİ VE FATİH FİLMLERİYLE AVUNUYORUZ
Kazan, “En Büyük mesele savaş meselesidir. Ortadoğu’da beklenen savaş başladığında hiçbir şey iflah olmaz. Tatbikatlara katılarak bir şey olmaz. Oyuncak mıdır bu? Kanuni ve Fatih filmleriyle avunuyoruz. Kanuni filmlerinde sadece haremi gösteriyorlar. Kanuni Sultan Sülayman hayatının her yılında sefere çıkmıştır. Ordunun başındadır. Bu filmi seyreden ne zannediyor? Hep haremde olduğunu düşünüyor” dedi.

EKONOMİ BAKANI FERYAT ETTİ
Kazan “Özelleştirme ile devletin bütün malları satıldı. Turgut Özal’ın özelleştirme mantığı vardı. Biz ona da karşı çıktık. Orada mantık vardı. Devlet tüccar olmaz mantığıyla kurulan tesis hangi amaçla kurulduysa o amaçla çalışmasına devam edecek şekilde özelleştirme yapılıyordu. Alan bu yükümlülükler alıyorlardı. Bu kaldırıldı. Şimdi tesis kapatılıyor. Arazileri satılıyor. Ekonomi bakanı çıkarak feryat etti. İthalattan sorun olduğunu söyledi. Bunu kendileri yapıyor. Aylardır önünden bu rakamlar geçiyordu. Son açık bunları korkuttu. Her ay dış ticaret açığı, bütçe açığı ülkede yaşanıyor. Yabancılar toprak almaya devam ediyor” açıklamasında bulundu.

24 Şubat 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR