“Kocaeli’de yaşamaktan şeref duyuyoruz”

Her fırsatta sivil toplum örgütlerinin önemini vurgulayıp, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının ülke demokrasisinin gelişmesi için önemli olduğunu s...

BÜYÜT

Her fırsatta sivil toplum örgütlerinin önemini vurgulayıp, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının ülke demokrasisinin gelişmesi için önemli olduğunu söyleyen Başkan Doğan ile Kocaeli Gümüşhane Yağmurdereliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin buluşmasında sıcaklık ve samimiyet vardı.

 

Ziyarette konuşan Doğan “ Bizler tabi ki doğduğumuz yerlerle gurur duyuyoruz. Oraların toprağının insanı olmaktan onur duyuyoruz. Oraların kültürel özelliklerini, oraya has güzellikleri burada yaşatmaya çalışıyoruz. Ama bir yandan da bizler artık bu şehrin toprağına karışmış, hamuruyla yoğrulmuş insanlarız, İzmitliyiz, Kocaeliliyiz. Biz, memleketimizle doğduğumuz yerlerle her zaman büyük onur duyuyoruz ama Kocaelili olmaktan ve Kocaeli de yaşamaktan da büyük şeref duyuyoruz” dedi.  

 

 

Hemşeri derneklerinin şehirde sosyal dayanışma ve kültürel değerlerin yaşatılması açısından önemli bir yeri olduğunu da söyleyen Başkan Doğan “hemşeri dernekleri, o şehirde ikamet eden hemşerilerin birlik ve beraberliğinin sağlanması, örf, adet ve kültürlerinin yaşatılması açısından çok önem arz ediyor. Sivil toplumun yoğun olduğu kentlerde sosyokültürel aktiviteler giderek gelişir. Bunun için de hemşeri derneklerini çok önemsiyorum” şeklinde konuştu.

Yaptıkları faaliyetler hakkında İzmit Belediye Başkanına bilgi veren Kocaeli Gümüşhane Yağmurdereliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Suat Artun ve yönetimi de Doğan’a sivil toplum örgütlerine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

21 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR