İzmit Belediyesi Klima Uyarısında Bulundu

İzmit Belediyesi, işyerlerinde klimaların uygun yerlere konması gerektiğini uyarılara rağmen bu konuda duyarlı olmayan işletmeler hakkında da yasal iş...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi, işyerlerinde klimaların uygun yerlere konması gerektiğini uyarılara rağmen bu konuda duyarlı olmayan işletmeler hakkında da yasal işlem yapılacağını söyledi

İzmit Belediyesİ, havaların ısınmasıyla birlikte kullanımı artan klima ve havalandırmalarla ilgili uyarılarda bulundu. Belediyeden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Ruhsat Denetim Müdürü Erdoğan Alkan, İşyerlerindeki klima ve havalandırmaların kurallara uygun yerlere konması gerektiğini söyledi.

Söz konusu cihazların bakım ve kontrollerinin zamanında yapılmamasının çeşitli risk ve şikayetlere sebebiyet verdiğini ifade eden Alkan, "Aksi halde cihazlar gürültü kirliliğine neden olur. Uygun yerlere konmayan, hortumları çıkmış, delinmiş klimalar su akıntılarına sebebiyet verie, çirkin bir görüntü oluşturur" dedi. İşletme sahiplerinden klima ve havalandırmalar konusunda duyarlı olmalarını isteyen Alkan, uyarılara rağmen gerekli önlemleri almayan işyerleri hakkında yasal işlem yapılacağına dikkat çekti.

Mesire alanı yapılıyor
İzmit Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Cephanelik bölgesinde mesire alanı yapma çalışması başlattı.Bu kapsamda bölgede ot biçme, çalı kesme çalışması yapana ekipler, çalışmalara ramazan sonrası ağırlık verecek.

Geri dönüşüm çalışmaları
İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, şehirde her ay ortalama 600 ton ambalaj atığı toplandığını söyledi. Belediyeden yapılan açıklamada görüşlrine yer verilen Açıkgöz, hedeflerinin bu rakamı 700 tona çıkarmak olduğunu dile ifade etti. Geri dönüşüm bilincinin toplumun her kesimine yerleşmesi için çalıştıklarını da ifade eden Açıkgöz "İlk etapta okullarda bu konuda eğitimler verdik. Öğrencilerin ilgisi bizleri fazlasıyla memnun etti. Her platformda projenin önemini anlattık. Kapı kapı dolaşıp vatandaşlardan bu konuda destek istedik" dedi.

Açıkgöz şunları kaydetti:
"Birkaç yıl öncesine kadar kullanılmış kağıtlar, atık piller, kullanılmış yağlar hep ya çöpe atılıyor ya da lavabodan dökülüyordu. Fakat son zamanlarda artık bunun tam tersi oluyor. Çevre hepimizin. Hep birlikte sahip çıkarsak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilir" Personele "İdare Hukuku ve Mevzuat Eğitimi" verildi. İzmit Belediyesi personeli, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sürekli Eğitim Merkezi'nce verilen "İdare Hukuku ve Mevzuat Eğitimi" sonunda serfitikalarını aldı. Toplam 111 belediye personeline sertifikalarını, KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci, KOÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Faruk ARAS ve eğitimi veren öğretin üyesi Doç. Dr. Müslüm Akıncı ile Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Has verdi.

Sanayi mahallesinde metruk bina yıkıldı
İzmit Sanayi Mahallesi'nde daha çok tinerciler tarafından kullanılan metruk bir yapı yıkıldı. Şakayık Sokak'ta bulunan metruk yapı mahalle sakinlerinin talebi üzerine, İzmit Belediyesi'nce yıkıldı.

25 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR