Körfez’e dönüşüm kumbaraları

Evsel depolama sahalarına giden atık miktarını azaltmaya çalışan ve atık geri dönüşümünde önemli yatırımlar yapan Körfez Belediyesi, cam şişe ambalajl...

BÜYÜT


Evsel depolama sahalarına giden atık miktarını azaltmaya çalışan ve atık geri dönüşümünde önemli yatırımlar yapan Körfez Belediyesi, cam şişe ambalajlarının geri dönüşüme gönderilmesi için ilçenin merkezi yerlerine cam kumbaralar yerleştirmeye başladı.

CAM DOĞADA 4 BİN
YILDA YOK OLUYOR
Atık Geri Dönüşümünün sağlıklı yürütülmesi için; belediyeler ve halka önemli görevler düştüğünü belirten Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Ali Osman Yıldırım “Körfez Belediyesi’nin Anadolu Cam Sanayii A.Ş. ile yaptığı sözleşme gereği şu ana kadar 18 adet cam geri dönüşüm kumbarası ilçemizin merkezi noktalarına yerleştirildi. İki aylık süre içinde bu kumbaralarda biriken 2 ton cam geri dönüştürüldü. Cam atıkları yüzde yüz geri dönüşür. Bir cam şişenin doğada 4 bin yılda yok olduğu düşünüldüğünde ülkemiz ekonomisi ve doğanın korunması açısından cam şişelerinin bu kumbaralara atılması çok önemli. Artık doğal kaynakların hızla azaldığı ve gelecek nesillerin yaşanabilir bir çevre haklarının hızla tüketildiği bir dünyada geri dönüşümün her fert için bir hayat tarzı olması gerekiyor” dedi.

500 00 50 NUMARADAN
ÇAĞRI MERKEZİNİ ARAYIN
Çevre ve atık sorununun çözümü için vatandaşlara çağrıda bulunan Ali Osman Yıldrım “Ev ve iş yerlerinde oluşan cam atıklar boş arsalara, yol kenarlarına ve çöp kutularına atılarak soruna dönüştürülüyor. Onun yerine bu atıkların geri dönüştürülebilmesi için vatandaşların 500 00 50 numaralı Çağrı Merkezini aramalarını” istedi.

18 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR