Tadım’a yatırım teşekkürü

Paketli kuruyemiş sektörünün lider firmalarından Tadım, Türkiye’den sonra yurtdışındaki ilk üretim tesisini Almanya’da hizmete açıyor. Tadım Almanya...

BÜYÜT

Paketli kuruyemiş sektörünün lider firmalarından Tadım, Türkiye’den sonra yurtdışındaki ilk üretim tesisini Almanya’da hizmete açıyor. Tadım Almanya Üretim Tesisi’nin bölgeye ve ülkeye sağlayacağı önemli katkılardan dolayı, Almanya Kuzey Ren-Vestfalya Parlamentosu Ekonomi Konseyi Üyesi 17 milletvekili İle Eyaletin Ekonomi Bakanlığı ve Teşvik Kurumları NRW.Inwest ve NRW.International yetkililerinden oluşan 22 kişilik heyet, Tadım Gıda’nın Gebze’de bulunan Genel Merkezi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

AMERİKA PAZARI İÇİN

Şimdiye kadar ihracatla ürünlerini yurt dışına sunan Tadım, müşteri memnuniyetini daha da yükseltme hedefi ve yurt dışındaki tüketicilerine daha da taze ürün sunmak amacıyla Almanya’ya yatırım yapma kararı aldı. Almanya’nın NRW bölgesindeki Emsdetten şehrinde, 7 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacak Tadım Üretim Tesisi ile başta Avrupa olmak üzere Amerika ve Kanada’daki tüketicilere en taze ürünün, en hızlı şekilde ulaşması sağlanacak.

 

ALMANLARDAN ZİYARET

Tadım’ın Almanya’ya yatırımlarından ve sağladıkları katkılardan dolayı memnuniyetlerini dile getirmek isteyen 22 kişilik Alman heyeti, Alman Kuzey Ren–Vestfalya (NRW) Yatırım Ajansı NRW.Inwest aracılığıyla Türkiye’ye gelerek Gebze’deki Tadım Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Tadım Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Tekinalp ve İcra Kurulu ile bir araya gelen Alman heyetinde Ekonomi Konseyi Başkanı Georg Fortmeier’in yanında Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) eyalet parlamentosu grubu sözcüsü Thomas Eiskirch, Hür Demokrat Parti (FDP) parlamento grubu sözcüsü Dietmar Brockes ve Yeşiller Partisi (Bündnis90/Die Grünen) parlamento grubu sözcüsü Daniela Schneckenburger gibi parlamentoda söz sahibi isimler de yer aldı. Görüşmede Tadım Gıda’nın Almanya yatırımları ve Türkiye’deki faaliyetleri hakkında bilgi alan Alman heyet, Gebze’deki üretim tesislerini de gezdi.

 

STK’LARIN DESTEĞİ ŞART

Konukları ile yakından ilgilenen Tadım Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Tekinalp, Avrupa’da kuruyemiş tüketiminin arttığını söyledi. Yatırıma yöneleceklerini dile getiren Tekinalp, “Kaliforniya’da badem ormanları, Bulgaristan’da ceviz ormanlarının olduğunu biliyoruz, bizler de badem ve ceviz dikelim. Çam ağacı dikeceksek getirisi olan fıstık çamı dikelim, ancak bu konuda Gıda ve Tarım Bakanlığı’nın yanı sıra sivil toplum örgütlerinin de desteğine ihtiyaç var” diye konuştu.

18 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR