AFAD’dan 3 ayrı yerde 25 saat eğitim

AFAD İl Müdürlüğü, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında kurumlarda, işletmelerde ve okullarda bilinçlendirme ve farkındalık eğitimlerine ağırlık ve...

AFAD İl Müdürlüğü, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında kurumlarda, işletmelerde ve okullarda bilinçlendirme ve farkındalık eğitimlerine ağırlık vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 3 ayrı yerde 25 saat eğitim verildiğini ifade eden İl Afet ve Acil Durum Müdürü Salim Tekoğul, eğitimlerde afet bilinci kazandırmaya dönük içerikle eğitimlerin verilmeye çalışıldığını dile getirdi.

 

TAHLİYE VE TATBİKATLAR YAPILDI

Ayrıca arama kurtarma, yaralı müdahaleleri, yangın bilgileri yanında tahliye ve tatbikatların da yapıldığını da söyleyen Salim Tekoğul, Gebze'de faaliyet gösteren Oba Perdede 28 çalışana, Körfez Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosundaki 157 öğretmene ve Yahya Kaptan Kassel Çocuk Yuvasında 25 öğrenciye bu eğitimlerin verildiğini ve tatbikatların yapıldığını ifade etti.

 

DEPREM HAFTASI DOLAYISIYLA HAZIRLIK

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptıkları hazırlıklardan da bahseden AFAD İl Müdürü, Deprem Haftasında ağırlıklı olarak okul eğitimlerinin planlandığını, hafta boyunca alışveriş merkezlerinde stant açacaklarını, Kocaelilileri afet ve acil durumlarla ilgili bilgilendirmeyi hedeflediklerini, bu merkezlerde AFAD kurumsal tanıtımına da ağırlık verileceğini, broşür dağıtımından arama kurtarma araç gereçlerinin tanıtımına kadar bir dizi etkinliğe işlerlik kazandırılacağını vurguladı. 

18 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR