Doğu Marmara 5. kez EMITT fuarında

2015 yılında 22-25 Ocak tarihleri arasında 19. kez TÜYAP Beylikdüzü Fuar alanında düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı...

BÜYÜT

2015 yılında 22-25 Ocak tarihleri arasında 19. kez TÜYAP Beylikdüzü Fuar alanında düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illeri 4 yıldır olduğu gibi ortak tema altında katılım sağlıyor.

Geçmiş yılların tecrübelerinden de yararlanarak 3 aylık sürede bölge illeri, gerçekleştirilen koordinasyon toplantıları ve bilgilendirmelerin ardından fuara hazır hale geldiler. Bölgesel tanıtım; zengin etkinlikler, farklı kurumlarla işbirliği, sektörel destekler ve yatırımcı faaliyetleri, turizm profesyonelleri ile yakın ilişkiler, küresel turizm trendlerine göre şekillenme ve turizmde öncelikli alanların belirlenmesi ile desteklenecek şekilde İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Ticaret ve Sanayi Odaları ve MARKA koordinasyonunda gerçekleştiriliyor.

 

BÖLGESEL İŞBİRLİĞİ BÜYÜYEREK KUVVETLENİYOR

Tanıtıma ayrılan kaynakların verimli ve etkin kullanılması ve Türkiye Turizm Stratejisi hedeflerinden olan bölgesel tanıtımın sağlanmasına yönelik olarak bölgesel bazlı katılıma önem verilmesi doğrultusunda işbirliğine gidildi.

Doğu Marmara illerinin yanı sıra Bartın, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak illeri de yapılan protokol gereği Batı Karadeniz Kalkınma Birliği işbirliğinde 8A numaralı salonda temsil edilecekler. Her il, Kültür ve Turizm Müdürlükleri koordinasyonunda turizmde öncelikli tüm ilçe ve beldeleri kapsayacak şekilde, ortak tema doğrultusunda katılım sağlayarak barındırdığı tüm turizm değerleri ve turizm profesyonellerini fuara taşıyor.


TURİZMDEKİ YENİ TRENDLER, DOĞU MARMARA POTANSİYELİYLE ÖRTÜŞÜYOR

Dünya genelinde son yıllarda turizmin kitle turizminden, bir başka deyişle deniz-kum-güneş turizminden alternatif turizm türlerine yönelik talepte artış göze çarpıyor. Bu turizm türlerinin başında da Kültür Turizmi, Termal ve Termal Turizm ve Doğa Turizmi geliyor. Bu türlerin büyük potansiyele sahip olduğu Doğu Marmara Bölgesi, ayrıca Günübirlik ve Gastronomi Turizmi ile Kış Turizmine yönelik altyapısıyla öne çıkıyor.


TURİZM YATIRIMCILARI YÖNLENDİRİLİYOR, TURİZM GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLENİYOR

Kalkınma Ajansı kuruluş kanunları gereği bölge kalkınmasında faydalı olacak yatırımların süreçlerinin tek elden takibini illerde kurulmuş olan Yatırım Destek Ofisleri ile gerçekleştirmekte. Bu ofisler yatırımların hayata geçmesi aşamasında turizm yatırımcılarının yanındalar ve tamamen ücretsiz faaliyet gerçekleştiriyorlar.

Kalkınma Ajansı potansiyel girişimcilere verdiği eğitimler ve eğitim sonrasında KOSGEB’in sağladığı desteklerle turizm girişimcilerinin desteklenmesine yönelik de faaliyetler düzenliyor. Ayrıca, verilen Mali ve Teknik Desteklerle gerek özel sektör, gerekse de kamu ve sivil toplum kuruluşları faaliyetlerine destek bulabiliyor. Bu destekler de 8A Numaralı Salonda MARKA standında turizm girişimci ve yatırımcılarına aktarılacak.

12 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR