Başkanlar, Karamürsel’de incelemelerde bulundu

Yakamoz Kafe’de verilen kahvaltı programına Sivil Toplum Kuruluşları ve oda başkanlarının yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karao...

BÜYÜT

Yakamoz Kafe’de verilen kahvaltı programına Sivil Toplum Kuruluşları ve oda başkanlarının yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, yönetimi ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kaymakam Narinoğlu ve Başkan Yıldırım esnafların sıkıntı ve talepleri hakkında bilgi aldı.

 

KARAMÜRSEL ARANAN ŞEHİR OLACAK

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yapmış olduğu konuşmada kent estetiği çalışmaları hakkında bilgi vererek “Karamürsel’in Körfez geçiş köprüsünün tamamlanmasıyla birlikte değeri artacak. İlçemiz İstanbul ve Gebze’nin alternatif yaşam merkezlerinden biri olacak. Biz gelecek 100 yıla göre planlarımızı yaptık ve imar planlarımızı tamamladık” dedi.


KARAMÜRSEL’DE CEPHE ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

Karamürsel’i cazibe merkezi yapmak için çalışmalarına hızla devam eden Belediye Başkanı İsmail Yıldırım cephe iyileştirme çalışmaları hakkında da bilgi vererek “Karamürsel’de binaların renk karmaşası ve uyuşmazlığı artık bizi rahatsız ediyordu. Bunu belli bir formata getirmek istiyoruz. Bir başlangıç projesi hazırladık, burada oluşturacağımız projeden sonra amacımız bunu bütün Karamürsel’in tamamına uygulamak. Bu projeyi gerçekleştireceğimiz dükkân sahiplerinden maddi beklenti veya bir karşılık istemiyoruz. Sadece bu projede esnaflarımızın manevi desteğine bu projeye olan bağlılığına ihtiyacımız var. Bunu savunmanızı, doğru şekilde aktarmanızı, bu proje gerçekleştirilirken sahip çıkmanızı, eksiklikleri de bize iletmenizi istiyorum. Allah nasip ederse bu projeyi gerçekleştirebilirsek 2015 yazına Karamürsel’in görünümünü değiştireceğiz.  Son yıllarda özellikle yaz aylarında Karamürsel’de bir nüfus artışı yaşanmaya başladı. Bizim amacımız ilçemize gelen vatandaşlara hizmet kalitesini artırmak, Karamürsel’i özlenen, aranan, takdir edilen bir merkez haline getirmek. İkinci amacımız ise Karamürsel’in sadece 5 aylık bir ticaret merkezi olması dışında 12 aylık bir ticaret merkezi olabilmesi için yapılacak çalışmalardır. Biz bu işe sahip çıkarsak Kocaeli’de model bir ilçe olacağız” dedi.

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU “KARAMÜRSEL’İ SEVİYORUM”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise yaptığı konuşmada Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a yapmış olduğu proje çalışmalarından dolayı teşekkür ederek “Kocaeli’nin en güzel ve şirin ilçesi olan Karamürsel’e hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Karamürsel bizim için çok önemli, bu ilçeye her geldiğimde dinleniyor, yorgunluğumu unutuyorum. Belediye Başkanımız İsmail Yıldırım’ın yapmış olduğu projeleri de her zaman destekliyorum. Karamürsel halkının istekleri de bizim için çok önemli, kapımız her zaman sizlere açık” dedi.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel ile birlikte ilçe esnafını gezerek talepleri hakkında bilgi aldı.

Esnafın sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkanlar esnaf ziyaretinin Kent Meydanı, Belediye Binası ve Otopark projesi çalışmalarını inceledi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım projeyle ilgili bilgi vererek “Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle Karamürsel’in kent trafiğini rahatlatacak kent meydanı, otopark ve yeni belediye binası çalışmaları hızla devam ediyor. 5 bin metrekare açık alan üzerinde yapılacak proje kapsamında belediye hizmet binası, 270 araç kapasiteli 2 kat otopark olacak. Yapıda başkanlık makam odası, çalışma ofisleri, arşiv, çalışma odaları, nikah salonu, sinema salonları, dükkanlar, sığına bulunacak. Binanın çatısı kenet çatı sistemi, dış cephesinde traverten kaplama ve giydirme cephe uygulanacak” dedi.

Başkanlar kent meydanı incelemelerinin ardından İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır’ın da hazır bulunduğu ziyarette okul öğrencileriyle sohbet eden Başkanlar ardından öğretmenler odasında Okul Müdürü Muhammet Yazıcılar ve öğretmenlerle birlikte okul için yapılabilecek çalışmalar hakkında görüştü. Okulun yeni bir binaya ihtiyacı olduğunu ve bunun için çalışmalar içinde olduklarını söyleyen Başkanlar, okulun bina sorununu çözmek için ellerinden geleni yapabileceklerini söyledi.


OLUKLU TEPESİ MESİRE ALANINA KAVUŞTU

Başkanlar ziyaretleri sırasında Karamürsel Belediyesinin Oluklu Tepesine yapmış olduğu mesire alanını da inceledi. Başkan Karaosmanoğlu oluklu tepesinin Körfez’in en güzel manzarasına sahip olduğunu belirterek, buranın gün yüzüne çıkmasına vesile olmasından dolayı Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a teşekkür etti.

Başkan Yıldırım konuşmasında Oluklu Tepesine yapılan mesire alanının Körfez’in en güzel manzarasına sahip yerlerden birisi olduğunu belirterek “Gelişen ve her geçen gün gelişmeye devam eden Karamürsel’e geleceğe yönelik yatırımlar yapıyoruz. Körfez geçiş köprüsünün tamamlanması ile birlikte İstanbul’a daha yakın bir yaşam alanı olacağız. Karamürsel’in nüfusu hızlı bir şekilde artış gösterecek.

Karamürsel Belediyesi olarak bu gelişimi takip ederek, geleceğe yönelik sağlam yatırımlar yapmaya başladık.

Turizm kenti olmak için yaptığımız çalışmalara hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Karamürsel Marmara bölgesinde nefes alınacak, doğal bir yaşam merkezi haline geldi. Gerek su turizmi, gerek doğa turizmi ile her geçen gün ilçemize gelenlerin sayısı artış gösteriyor. Oluklu Tepesine yapacağımız proje tamamlandıktan sonra nefes alınacak en güzel yerlerden biri olarak Karamürsel ve Kocaeli’ye kazandırılacak”

19 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR