Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığına atama…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığına vekaleten atanan Prof. Dr. Ersan Aslan'ın, bu göreve asaleten atanmasına ilişkin kararname Başbaka...

BÜYÜT

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığına vekaleten atanan Prof. Dr. Ersan Aslan'ın, bu göreve asaleten atanmasına ilişkin kararname Başbakanlığa gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, müsteşarlık görevi için akademisyen tercih eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bu göreve, 26 Temmuz 2011 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslan'ı atadı.
Bu arada Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı görevi, Müsteşar Ali Boğa'nın milletvekili adayı olmak için görevden ayrılması üzerine boşalmıştı. Boğa, 12 Haziran'da gerçekleştirilen genel seçimlerde AK Parti'den Muğla milletvekili seçildi.

YENİ MÜSTEŞAR, İZMİT TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNU…
İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun olan Aslan, üniversite eğitimini de Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünden 1983 yılında tamamladı. 1983-1988 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik ve yöneticilik yapan Prof. Dr. Aslan, 1988 yılında YÖK-Dünya Bankası 2. Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamında açılan sınavda başarılı oldu ve Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi kadrosuna atandı.

Bu proje kapsamında 1988-1989 yıllarında İngiltere'de mesleki ve teknik eğitim konusunda eğitim gören Prof. Dr. Aslan, Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde 1992'de yüksek lisansını, 1995'de doktorasını tamamladı ve 1998'de Kırıkkale Üniversitesi’nde doçent oldu. Prof. Dr. Aslan, 1995-2008 yıllarında Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Mühendislik Fakültesinde bölüm başkanlığı, bölüm başkanlığı yardımcılıkları ile Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyelikleri yaptı.

2008 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde profesörlüğe atanan Prof. Dr. Aslan, 2008-2011 yıllarında Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ve Genel Sekreterliği, YÖK-Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme Komisyonu üyeliği ve Üniversitelerarası Kurul üyeliği yaptı.

Prof. Dr. Aslan'ın, Makine Tasarımı Kalite Kontrol, Bilgisayar Kontrollü Takım Tezgahlarının Programlanması ve Son İşlemci Tasarımı ile Bilgisayar Destekli Tasarım konularında yayımladığı, çevirisini ve editörlüğünü yaptığı beş kitabı bulunuyor.

21 Ocak 2011-16 Temmuz 2011 tarihlerinde Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevinde bulunan Prof. Dr. Aslan, 26 Temmuz 2011'de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı görevine vekaleten atandı.
1962 yılında Bursa'da doğan Prof. Dr. Ersan Aslan, evli ve iki çocuk babası.

05 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR