Mimarlar Odası, Mimar Sinan’ı andı

    TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi ve bağlı bulunduğu Sakarya- Gebze temsilcilikleri işbirliğinde hazırlanmış olan Mimar Sinan Anma Haftası progr...

BÜYÜT

 

 

TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi ve bağlı bulunduğu Sakarya- Gebze temsilcilikleri işbirliğinde hazırlanmış olan Mimar Sinan Anma Haftası programı ile Mimar Sinan’ı ölümünün 426’ncı gününde anıldı. Mimar Sinan’ın 426’ncı ölüm yılında kendisini saygıyla andıklarını ifade eden TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Arsal Arısal, “Bir Sinan Haftası’nda sadece mimarlık değil, yaşama ve insana dair pek çok söylenmesi gereken sözlerle dolu olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

“TEKNİKERLİKTEN ÖTEYE GEÇMEDİ”

Her çeşit baskı ve sindirme politikasına karşı amaçlarını suretten saptırmadan sanat, bilim ve hukuktan aldıkları güçle yollarına devam ettiklerini ifade eden Arısal, “Günümüzde mimar olarak yapılaşma koşulları gereği binamızı yükseltip 3 katlı, iki oda bir salon apartman projelerine indirgenerek icra etmek zorunda bırakıldığımız mesleğimiz teknikerlikten öteye geçememektedir” dedi.

TOKİ’NİN ÇİRKİN GÖRÜNTÜSÜ

 TOKİ yapıları hakkında yorum yapan Arısal, “Bizim ayrıcalığa sahip olmayan sıradan vatandaş ve sıradan mimarlar olarak yaptığımız bu mütevazı yapıların hemen yanı başında yükselerek yanında ki yapıları ezen 8-10 katlı TOKİ yapıları, kentin siluetine kattığı çirkin görüntüden haksız rekabete, usulsüz uygulamalara ve daha nice olumsuzluklara yol açmaktadır” dedi. Arısal’ın konuşmasının ve anma programının ardından yeni mezun olmuş ve odaya yeni kayıt olan mimarlara rozet takıldı. 

10 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR