Kartepe’deki taş ocağı can güvenliğini tehdit mi ediyor?

Türkkan bu kez Kocaeli Kartepe’ye bağlı Arslanbey Mahallesinde 22 yıldır faaliyet gösteren taş ocağını Meclis gündemine taşıdı. Önergesinde “Arslanbe...

Türkkan bu kez Kocaeli Kartepe’ye bağlı Arslanbey Mahallesinde 22 yıldır faaliyet gösteren taş ocağını Meclis gündemine taşıdı. Önergesinde “Arslanbey mahallesinde yaşayanlar için tehlike arz eden taş ocağı çevre katliamına imza atmaktadır. Taşocağına giden kamyonlar çevredeki yolları kullanılamaz hale getirmiştir. Haftanın yedi günü sabah yedide mesaiye başlayan taş ocağı, gürültü kirliliğine neden olmaktadır. Dinamit kullanımı, can güvenliğini tehdit etmektedir” ifadelerini kullanan MHP Kocaeli Milletvekili, Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Çevre Bakanı İdris Güllüce’ye şu soruları yöneltti.

 

1- 22 yıldır Kartepe Arslanbey mahallesinde faaliyet gösteren taş ocağı denetlenmekte midir? Denetlendiyse en son denetleme ne zaman yapılmıştır?

2- Arslanbey mahallesinde bulunan taş ocağında mesai hangi saatler arasında yapılmaktadır? Bu ocakta kaç kişi çalışmaktadır?

3- Bir taş ocağının yerleşim birimlerine bu kadar yakın faaliyet göstermesi uygun mudur?

4- Taş ocağının ve ocağa giden kamyonların yarattığı gürültü kirliliği için herhangi bir tedbir alınacak mıdır?

5- Taş ocağının imza attığı çevre kirliliği için yaptırım uygulanacak mıdır?

23 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR