Karacan; "Kanımızın son damlasına kadar"

Kentimizde faaliyet gösteren Brisa Lastik fabrikası çalışanları dün Lastik İş Sosyal Tesislerinde 5.düzenlenen geleneksel aile günü buluşmasında bir...

Kentimizde faaliyet gösteren Brisa Lastik fabrikası çalışanları dün Lastik İş Sosyal Tesislerinde 5.düzenlenen geleneksel aile günü buluşmasında bir araya geldi. Yaklaşık 6 bin 500 kişinin katılım gösterdiği buluşmaya Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Lastik İş Genel Sekreteri Alaaddin Sarı, Lastik İş Genel Başkan Yardımcısı Necdet Ulusoy, Lastik İş Kocaeli Şube Başkanı Tezcan Ay, Brissa Çalışma İlişkileri Direktörü Uğurtan Doğan, Brissa İnsan Kaynakları Sorumlusu Nilgün Özkan, Brissa Üretim Direktörü Cüneyt Umaç ve Brissa Endüstri Mühendisi Murat Harputlu'da katılım gösterdi.

 

untitled-1-032.jpg

HEDİYELER VERİLDİ

Saat 10.00'da kahvaltı ile başlayan programda canlı müzik dinletisi de verilirken kahvaltının ardından programa gelen çalışanlara saat 13.00'da yemek verildi. Yemeğin ardından çalışanlar arasından düzenlenen yarışma ve çekiliş sonunda dereceye girenlere hediyeler verildi. Dereceye girenlere Brissa tarafından 1 adet televizyon, 1 adet bulaşık makinesi, 1 adet elektrikli süpürge, 3 adet buharlı ütü, 1 adet el blendrı, 1 adet 24 parça yemek takımı, 2 adet saç kurutma makinası, 1 adet tost makinası, 1 adet yatak örtüsü, 2 adet kahve takımı, 1 adet kamera, 1 adet ekmek kızartma makinası, 2 adet bisiklet, 2 adet saş şekillendirici ve 1 adet çaydanlık hediye edildi.

 

BUNDAN SONRADA OLMAYACAK

Programında konuşan Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan konuşmasında Brisa işçilerine teşekkür ettiğini ifade ederek 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişimi ve sonrası ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karacan 15 Temmuz'dan bu yana 9 gün geçtiğini ifade ederek, "15 Temmuz günü halkın sokaklara çıkması, Türk halkının demokrasiye olan inancını bir kez daha göstermiştir. Ben 80 darbesini de gördüm. Darbelerin bu ülkeye hiçbir faydası olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır" dedi.

 

İSTİKLAL MÜCADELESİ

Türkiye'nin en kötü darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Karaca “Vatandaşın vergileri ile alınan tankı, topu yine vatandaşlara doğrultmak, onların üzerine ateş açmak kabul edilemez bir durumdur. Ancak Türk halkı tankın, topun üstüne yürüyerek tıpkı Çanakkale'de olduğunu gibi, tıpkı İstiklal harbinde olduğu gibi nasıl bir millet olduğunu bir kere daha göstermiştir" açıklamasında bulundu.

AMA DEME ZAMANI DEĞİL

"Türk halkının hiçbir siyasi görüşe dayanmadan birlik içinde bu darbeye karşı tek vücut olması umut vericidir" diyen Karacan, "Biz biliyoruz ki bir cümleden sonra gelen 'ama'nın hiçbir anlamı yoktur. Bugün 'Darbeye karşıyız ama...' demenin zamanın değildir. Bu anlamda tüm siyasi partilerimizi darbeye karşı yayınladıkları birlik mesajı ülkemiz adına sevindiricidir. Bu ülke tüm sıkıntılarından kurtulmak için birlik olmalı. Bu açıdan biz Lastik İş olarak tüm üyelerimizden ayrıştırıcı söylemlerden uzak durmasını istiyoruz" dedi.

 

KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR

"Bu ülkenin en üstü Cumhurbaşkanı'dır. Komutanda da odur diyen Karacan “Canı sıkılan bu ülkeye darbe yapamaz. Ülkenin yönetimi bellidir. Herkes görevini en iyi şekilde yapmak zorundadır. Biz askerimizi seviyoruz ama kışlada kalmak şartıyla. Ülkesini, vatanını seven herkes sokaklarda olmalıdır. Sizlerden de sokakları terk etmemenizi istiyoruz. Ülkemiz zor durumdadır. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Darbenin karşısında aslanlar gibi durduk durmaya devam edeceğiz. Ülkesini seven herkes alanlara çıkmıştır. Kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz" açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK 

24 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR